دسته
وبلاگهاي برگزيده
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1654266
تعداد نوشته ها : 1695
تعداد نظرات : 563
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
قالیباف: آقای رویانیان مدیر شهرداری تهران نیست
شهردار تهران همچنین با بیان اینکه هیچ موقع قصد گله گذاری نداشته و همیشه تلاش کرده مجموعه امکاناتی که شایسته مردم تهران است فراهم شود، یادآور شد: برخی می‌گویند اگر امکان تهیه واگن وجود ندارد خطوط را افزایش ندهید، به نظر من این نگاه غلطی است و ما حتما باید خطوط و ایستگاه‌ها را افزایش دهیم.
مهر: شهردار تهران با بیان اینکه بخشی از مشکلات مترو در کوتاه مدت قابل حل است گفت: ظرف حداکثر یک ماه آینده مشکلات مترو از قبیل نقص فنی، تامین قطعات و... به شدت کاهش خواهد یافت.

دکتر محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم کلنگ زنی بزرگراه شهید همت، بزرگراه رسالت (حکیم) و افتتاح 29 پروژه عمرانی در منطقه 22 با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخش دیگری از مشکلات مترو خرید واگن است که حدود 650 میلیون دلار باید واگن خریداری شود که با پیگیری‌های انجام شده حدود 120 میلیون دلار در سال گذشته ال سی باز شد و بخشی از واگن‌ها وارد شدند و امروز در خط تهران - کرج بحران گذشته را نداریم.

به گفته وی اگر این ال سی همزمان برای قطارهای داخل شهر تهران هم باز شده بود طبیعتا امروز این مشکلات وجود نداشت.

مجلس گزارشی از مترو تهیه کرد که نشان داد مشکلات در کجاست، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز گزارش تهیه کرده و به اطلاع همه رساندند. به عقیده من با وجود این گزارشهای روشن، اینگونه عملکرد محل قضاوت است اما معتقدم به هر حال این مشکلات باید حل شود.
-قالیباف، شهردار تهران
شهردار پایتخت همچنین تاکید کرد: دولت باید به طور روشن با شهرداری تهران همراهی کند تا اعتبارات مورد نیاز تامین شود، همچنین مجلس نیز باید در این مورد همراهی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از قطعات نیز وارد شده و هم اکنون در واگن سازی پارس و واگن سازی خود مترو در حال ساخت است، اظهار داشت: اگر اعتبارات فراهم شود و مشکلی در این حوزه نداشته باشیم، قطارهای جدید حداکثر از 3 ماه آینده می‌تواند وارد مدار شود که امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.

شهردار تهران همچنین با بیان اینکه هیچ موقع قصد گله گذاری نداشته و همیشه تلاش کرده مجموعه امکاناتی که شایسته مردم تهران است فراهم شود، یادآور شد: برخی می‌گویند اگر امکان تهیه واگن وجود ندارد خطوط را افزایش ندهید، به نظر من این نگاه غلطی است و ما حتما باید خطوط و ایستگاه‌ها را افزایش دهیم.

مترو ستون فقرات حمل و نقل عمومی است

قالیباف در ادامه به جلسه خود با مجلس شورای اسلامی در سال 86 اشاره کرد و گفت: در آن جلسه مترو را ستون فقرات حمل و نقل عمومی خواندم و بر گسترش آن تایید کردم. همان زمان نیز با وجود اینکه 75 کیلومتر مترو قابل بهره ‌برداری بود ما می‌توانستیم با خرید واگن که طبعا دولت و شهرداری توامان باید اعتبارش را تامین می‌کردند و این کار را انجام دادند، ظرفیت مترو را به دو برابر برسانیم.

وی افزود: یعنی اگر در سال 86 در یک روز قادر به جابجایی یک میلیون و 200 هزار مسافر بودیم واقعا می‌توانستیم دو میلیون و 400 هزار مسافر را جابجا کنیم.

شهردار پایتخت همچنین با اشاره به اینکه توان فنی مترو امکان رسیدن قطار در هر دو دقیقه را دارد اما ما هر 6 دقیقه یکبار از آن استفاده می‌کنیم، بیان داشت: اگر اکنون از ظرفیت دو دقیقه یکبار سر فاصله میان قطارها استفاده کنیم بعدا نیز از همین ظرفیت 6 دقیقه یکبار هم نمی‌توانیم استفاده کنیم و دلیل آن این است که جمعیتی که به دلیل ایمنی و سرعت مترو از آن استقبال می‌کنند در زمان تاخیر یک قطار ‌افزایش یافته است و هزار مسافر قطار به 1500 مسافر در ایستگاه تبدیل شده و توقف قطار نیز که باید کمتر از یک دقیقه باشد، افزایش می‌یابد.

رویانیان مدیر شهرداری نیست

وی همچنین در پاسخ به خبرنگاری که به اظهارات رویانیان در مورد تغییر مدیریت در مترو اشاره داشت تصریح کرد: آقای رویانیان مدیر شهرداری نیست که بتواند در این موضوعات دخالت کرده و تصمیم بگیرد.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید "چرا مصوبه مجلس در مورد کمک دولت به مترو اجرا
اگر اعتبارات فراهم شود و مشکلی در این حوزه نداشته باشیم ، قطارهای جدید حداکثر از 3 ماه آینده می‌توانند وارد مدار شوند که امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.
-محمدباقر قالیباف، شهردار تهران
نمی‌شود؟ " اظهار داشت: این سئوال را باید از دوستان در دولت بپرسید نه از من. مجلس گزارشی از مترو تهیه کرد که نشان داد مشکلات در کجاست، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز گزارش تهیه کرده و به اطلاع همه رساندند. به عقیده من با وجود این گزارشهای روشن، اینگونه عملکرد محل قضاوت است اما معتقدم به هر حال این مشکلات باید حل شود.

قالیباف همچنین در خصوص مهمترین مشکلات منطقه 22 گفت: مسئله آب و فاضلاب مهمترین مشکل این منطقه است که البته ارتباطی به شهرداری ندارد اما سعی می‌کنیم در مجموعه دولت این موضوع را پیگیری کنیم.

شهردار تهران در مورد جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در تهران نیز گفت:‌ در این خصوص برخوردهای جدی کرده‌ایم. به عنوان مثال در بخشی از منطقه 19 و همچنین در شمال تهران و ارتفاعات دامنه البرز نیز به طور ویژه این مسئله را مهار می‌کنیم.
دسته ها : خبر سیاسی
شنبه شانزدهم 8 1388
تنها نامه بدون «بسم الله» از امام(ره)
پیام کوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین المللى انعکاس گسترده و کم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏کنند: "حضرت امام به محض اطلاع اعلامیه‏اى صادر فرمودند و درآن اطلاعیه هیأت امریکایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذکر دادند که هیچ کس حق ملاقات با این هیأت امریکایى را ندارد.
حضرت امام به محض اطلاع از سفر هیئت اعزامی از سوی رییس جمهور آمریکا به ایران، اعلامیه‏اى خطاب به شورای انقلاب صادر فرمودند. این تنها اعلامیه حضرت امام است که بدون "بسم اللَّه الرحمن الرحیم " است همانند سوره برائت در قرآن کریم.

به گزارش فارس، پس از تسخیر لانه جاسوسى آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، جیمى کارتر رئیس جمهورى امریکا احتمالًا با هماهنگى عوامل داخلى و بخصوص چند عضو کابینه دولت موقت "رمزى کلارک " و "ویلیام میلر " را براى ملاقات با امام خمینى به ایران اعزام داشت.

نمایندگان اعزامى در حالیکه به ترکیه رسیده بودند و خود را براى سفر به ایران آماده مى‏کردند، پیام فوق الذکر حضرت امام صادر شد و آنان بدون اخذ نتیجه به امریکا باز گشتند.

پیام کوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین المللى انعکاس گسترده و کم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏کنند: "حضرت امام به محض اطلاع اعلامیه‏اى صادر فرمودند و درآن اطلاعیه هیأت امریکایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذکر دادند که هیچ کس حق ملاقات با این هیأت امریکایى را ندارد.

نکته قابل توجه در این اعلامیه آن است که این تنها اعلامیه حضرت امام است که بدون "بسم اللَّه الرحمن الرحیم " است همانند سوره برائت در قرآن کریم ".

*زمان: 16 آبان 1358 ذى الحجه 1399 .
مکان: قم.

مخاطب: شوراى انقلاب اسلامى و مسئولان دولتى.

از قرار اطلاع نمایندگان ویژه کارتر در راه ایران هستند و تصمیم دارند به قم آمده و با اینجانب ملاقات نمایند. لهذا لازم مى‏دانم متذکر شوم دولت امریکا که با نگهدارى شاه، اعلام مخالفت آشکار با ایران را نموده است و از طرفى دیگر آنطور که گفته شده است سفارت امریکا در ایران محل جاسوسى دشمنان ما علیه نهضت مقدس اسلامى است، لذا ملاقات با من به هیچ وجه براى نمایندگان ویژه ممکن نیست و علاوه بر این:

1- اعضاى شوراى انقلاب اسلامى به هیچ وجه نباید با آنان ملاقات نمایند ..
2- هیچ یک از مقامات مسئول حق ملاقات با آنان را ندارند ..
3- اگر چنانچه امریکا، شاه مخلوع- این دشمن شماره یک ملت عزیز ما- را به ایران تحویل دهد و دست از جاسوسى بر ضد نهضت ما بردارد، راه مذاکره در موضوع بعضى از روابطى که به نفع ملت است باز مى‏باشد .

روح اللَّه الموسوى الخمینى
منبع : تابناک
دسته ها : خبر سیاسی - خاطرات
سه شنبه دوازدهم 8 1388

آنچه ضرغامی از دیدار خود با رهبر انقلاب نگفت!

بازتاب های آن جلسه که در نهایت به گردهمایی مدیران کل و معاونان این سازمان منجر شد، نشان می دهد دامنه انتقادها و نارضایتی های رهبر انقلاب آن قدر بوده که ضرغامی تلاش کرده ظرف مدت کوتاهی تمامی عناصر برشمرده را مورد شماتت مدیریتی خودش قرار دهد.

گرچه عزت الله ضرغامی در سرمقاله هفته پیش روزنامه جام جم صحبت های مثبت رهبر انقلاب در دیدار خود با ایشان را تشریح کرد و تلویحا از ادامه کارش تا 5 سال دیگر خبر داد،گفته می شود در این دیدار انتقادهای صریحی نیز به وی شده است.

 

به گزارش خبرنگار آینده، پس از دیداری که دو هفته پیش رئیس سازمان صداوسیما با رهبر انقلاب داشت، شایعه های گوناگونی در مورد تمدید حکم ضرغامی در صداوسیما دهان به دهان شد.

 

اما بازتاب های آن جلسه که در نهایت به گردهمایی مدیران کل و معاونان این سازمان منجر شد، نشان می دهد دامنه انتقادها و نارضایتی های رهبر انقلاب آن قدر بوده که ضرغامی تلاش کرده ظرف مدت کوتاهی تمامی عناصر برشمرده را مورد شماتت مدیریتی خودش قرار دهد.

 

 

در نخستین واکنش به وضعیت موسیقی در شبکه های صداوسیما، رئیس این دستگاه فرهنگی مرکز موسیقی این سازمان را ملزم به ارایه لیستی خنثی کرده که در نتیجه از این پس تنها 147 اثر از بین هزاران اثر موسیقی تولید شده این سازمان اجازه پخش خواهند داشت.

 

از سوی دیگر ضرغامی به سرعت با تمامی مدیران شبکه های سراسری رادیو و تلویزیونی نیز جلسه گذاشته تا نقاط ضعف آنها را بررسی کرده و برنامه مدیران آن را برای تغییرات بررسی کند.

 

جالب است که رئیس سازمان صداوسیما پس از 5 سال ناگهان به فکر تغییرات در بزرگترین دستگاه رسانه ای کشور افتاده و چه بسا که این مدل تلاش ها تاثیر مثبتی در افت شدید جایگاه این رسانه در بین مردم نداشته باشد!

 

 

این دستپاچگی مدیریتی ضرغامی و به خصوص احضار سراسری مدیران کل و معاونانش در حالی است که وی اگر اندکی درایت در زمینه برگزاری مناظره های انتخابات بروز می داد و از القای روش های غیرشرعی و عرفی توسط نزدیکان برخی کاندیداها جلوگیری می کرد، چه بسا امروز وضعیت کشور تا اندازه ای متفاوت بود.

 

رئیس سازمان صداوسیما وقتی در اقدامی غیرقابل توجیه اجتماع طرفداران احمدی نژاد را در میدان ولی عصر با عنوان میلیونها، پخش زنده تلویزیونی کرد و عامل بیشتر ناراحتی ها و توهین های متقابل به دسته رقیب برنده انتخابات شد، باید فکر روزهایی را می کرد که اعتدال رسانه بزرگ کشور را نمی توان هزینه یک دسته سیاسی کرد.

 

 

تلاش های دائم بخش های خبری و شبکه های مختلف این سازمان در روزهای پس از انتخابات به جهت توهین، استهزاء و تخریب چهره معترضان و البته سوء استفاده از فضای موجود برای تسویه حساب های سیاسی چهره های درجه سه با زحمت کشان انقلاب نمی توانست ادامه یابد و همان طور که رهبر انقلاب در نمازجمعه 29 خرداد واکنش تندی به توهین کنندگان به هاشمی داشتند، حالا رئیس سازمان صداوسیما هم باید قدر حسرت زمان رفته را بخورد!

 

رئیس سازمان صداوسیما آن روزی که معاونت سیما را به فردی سپرد که تجربه کار تلویزیونی نداشت و تحت فشار معاونت صدای خود را از چهره قوی مدیریتی در رادیو خالی کرد، باید منتظر روزی می شد که مدیران ناشی منصوب خودش پلکان تغییر او را آذین ببندند.

 

ضرغامی وقتی در برابر تولید مستندهای عجیب و غریب و استفاده از محصولات تفرقه انگیز رسانه های خارجی به منظور خوراک تبلیغاتی و خبری تیم حامی یکی از کاندیداها در صداوسیما سکوت کرد، باید فکر روزی را می کرد که رهبر انقلاب در خطبه های نمازجمعه روز عید فطر واکنش تندی به پخش کنندگان مستند شبکه انگلیسی بروز دهند، مستندی که همه نظام از جمله رهبر انقلاب را نادیده گرفت تا یک نفر قهرمان هسته ای شود!

 

 

رئیس سازمان صداوسیما که علاقه زیادی به عنوان رسانه ملی دارد، وقتی نمی تواند در برابر موج دست ساز یک شبکه 20 متری مانند فارسی یک یا تبعات خبری بی بی سی مقاومت مناسب و جلب اعتماد لازم را داشته باشد، تعجبی ندارد که حالا نیز محدوده موسیقی را محدود می کند، به سریالی که وجه المصالحه آشتی مردم پس از انتخابات شد پیله کرده و به هزار موضوع دیگر وارد می شود.

 

در یک کلام به نظر می رسد ضرغامی باید در این دوره با عبرت گرفتن از عاقبت فشارپذیری از گروه های فشار ذی نفوذ که جایگاه قانونی ندارند و البته پس از گرفتن بهره کافی از او و صداوسیمایی که با پول مردم اداره می شود، همواره پشت او را خالی کرده و مدعی می شوند، به تجدید نظر جدی در این رویه در این سازمان عریض و طویل بپردازد.
دسته ها : خبر سیاسی
يکشنبه دهم 8 1388

شعار دانشجویان در برابر سفارت عربستان: این حج آمریکایی تعطیل باید گردد

 جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و تشکل‌های مختلف دانشجویی از جمله جنبش عدالتخواه دانشجویی و دانشگاه امام صادق، دفتر تحکیم وحدت، دانشگاه تهران، دانشگاه پیام نور و ... در اعتراض به حملات تروریستی اخیر در شهرستان سرباز زاهدان و کردستان و کشتار مسلمانان یمن و اعتراض به سران کشور عربستان مقابل سفارت این کشور تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، دانشجویان در این تجمع با سر دادن شعارهایی از جمله "ما به رکاب رهبری می‌میریم، ‌انتقام شوشتری را می‌گیریم"، "سیاست سعودی محکوم باید گردد"، "این حج آمریکایی تحریم باید گردد و غیره در دست داشتن پلاکاردهایی با همین مضامین و کاریکاتورها و عکس‌هایی از سران کشورهای آل‌سعود به اعتراض خود ادامه دادند.

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : مذهبی - خبر سیاسی
سه شنبه بیست و هشتم 7 1388
دستور صریح حضرت امام(ره) برای جلوگیری از ورود نظامیان به بازی های سیاسی  
 

 در حالی که برخی گروه های سیاسی با انواع و اقسام توجیهات ، سعی می کنند ورود نظامیان به عرصه سیاست را مجاز و مشروع تلقی کنند ، مروری بر وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره) حاکی از آن است که ایشان بیشترین تاکیدات را در باب منع ورود این قشر به سیاست داشته اند.

تأمل در ادبیات حضرت امام (ره) در بخش مربوط به وصایای ایشان به نظامیان حاکی از آن است که ایشان نه تنها وارد شده به سیاست را برای نظامیان ممنوع کرده اند ، بلکه فراتر از آن ، تاکید داشته اند که این نیروها حتی به این مسائل نزدیک هم نشوند و خود را از بازی های سیاسی دور نگه دارند.

امام(ره) همچنین در وصیت نامه خود صراحتاً "بسیج" را نیز در زمره قوای مسلح آورده و آن را نیز از ورود به سیاست منع کرده اند و جالب اینجاست کسانی که امروز با ادعای پیروی از امام(ره) بسیج را غیرنظامی و مجاز به ورود به سیاست می دانند ،حتی یک بار هم وصیت نامه بنیانگذار جمهوری اسلامی را نخوانده اند!

امام در وصیت نامه خویش ، هشدار می دهند که ورود نظامیان به سیاست باعث "تباهی" است و از مسوولان و مشخصاً از رهبری بعد از خودشان می خواهند که جلوی این کار را از همان قدم اول بگیرند و به نظر نمی رسد ایشان صریح تر و قاطعانه تر از این می توانسته اند در باب منع ورود نظامیان به سیاست بنویسند و وصیت کنند.

متن کامل بخش مربوط به منع مداخله نظامیان در سیاست در وصیت نامه امام خمینی(ره) چنین است:

« نه تنها وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام ،عدم دخول نظامی در احزاب و گروهها و جبهه ها است به آن عمل نمایند؛ وقوای مسلح مطلقاً ، چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند.

در این صورت می توانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند. و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است ،دولت و ملت و شورای دفاع و مجلس شورای اسلامی وظیفه شرعی و میهنی آنان است که اگر قوای مسلح ، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد،برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب واردشوند که - بی اشکال به تباهی کشیده می شوند - و یا در بازیهای سیاسی واردشوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند. و بر رهبر و شورای رهبری است که باقاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.»

منبع : بازیاب
سه شنبه بیست و یکم 7 1388

انتقاد شدید سیدمحمد خاتمی از فضای سیاسی کشور

سیدمحمد خاتمی گفت: اگر جلوی حرف زدن افراد معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران گرفته شود، کسانی وارد عمل خواهند شد که با اصل نظام و انقلاب مخالف هستند.

به گزارش ایلنا حجت الاسلام سید محمد خاتمی در دیدار با با نخبگان و اقشار مختلف مردم استان یزد، با اشاره به قرار داشتن در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) با تسلیت این روز به شیعیان و ایرانیان همه انسان‌هایی که خواستار حقیقت و زیبایی هستند، گفت:«معمولا به حضرت گفته می شود پیشوای مذهب جعفری، ولی واقعیت این است که امام صادق و پدرشان امام باقر بزرگترین مفسران حقیقت اسلام در دوره خاصی که برای آنها پیش آمد، بودند و بار اصلی معارف اسلام حقیقی بر دوش این دو بزرگوار بود.»
رئیس جمهور سابق کشورمان یادآور شد:«در دنیایی به سر می‌بریم که جهان پذیرفته است دیگر حکومت‌ها نمی‌توانند، حکومت‌های مستبدی باشند که از بالا بر مردم تحمیل شوند و فقط آنها حق داشته باشند فرمان‌روایی کنند و مردم مجبور به اطاعت محض و مطلق از آنها باشند، بلکه این نتیجه به دست آمده است که حکومت مطلوب حکومتی است که برآمده از مردم باشد و از مردم نمایندگی کند و در نتیجه در برابر حقوق مردم نیز مسئول است.»
وی در مورد فلسفه وجودی جمهوری اسلامی گفت:« جمهوری اسلامی که هم با معیارهای اسلامی سازگار است و هم حق حاکمیت مردم بر سرنوشت را که در اصل 56 قانون اساسی به زیبایی تمام مطرح شده است به رسمیت شناخته است.»
خاتمی تاکید کرد:«جمهوری اسلامی می‌تواند مزایایی که بشر در طول تاریخ بدست آورده را داشته باشد و بدی‌های موجود را نداشته باشد،ما اینگونه به جمهوری اسلامی می‌نگریم و پایبند به آن هستیم.»
رئیس دولت اصلاحات ادامه داد:« باعث تاسف است که واقعا امروز حرف زدن برای کسانی که چنین دیدگاهی دارند و با این نگاه به مردمشان، به انقلاب، اسلام و امامشان نگاه می‌کنند مشکل شده است و اینگونه القا می‌شود که حرف زدن این افراد یعنی تخریب نظامی که حاضرند خود این افراد،حاضرند جانشان را برای واقعیت اصلی آن بدهند.»
وی با تاکید بر اینکه«این مشکل بزرگی است که این افراد نتوانند حرف بزنند»، گفت:«اگر اینها نتوانند حرف بزنند می‌دانید چه وضعی پیش خواهد آمد؟آن وقت در این فضای بسته یک جانبه، هسته‌های عمل به وجود می‌آید، عملی که متوجه نفی همه اینها خواهد بود، همچنان که ما متاسفانه نشانه‌های آن را در جامعه می‌بینیم.»
سیدمحمد خاتمی تاکید کرد:« وقتی جلوی صداهای اصیل گرفته می‌شود هیجان ایجاد می‌شود و بعضی صداهایی شنیده می‌شود که آن صداها مطلوب نیست، اگر در بخش‌هایی از جامعه مساله جمهوری اسلامی مورد کم لطفی قرار می گیرد، علتش این است که آنهایی که معتقد به جمهوری اسلامی هستند، نمی‌توانند حرف خودشان را بزنند و آن‌گاه کسانی حرف می‌زنند که به اصل اعتقاد ندارد.»
رئیس جمهور سابق کشورمان تصریح کرد:«وقتی حرف کسانی که معتقد و پایبند به نظام هستند، هزینه داشت، آن وقت نوبت عمل از سوی کسانی پیش می‌آید که اصل را قبول ندارند.»
وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان با برخورد سخت افزاری در وضعیت موجود برای مدت درازی از نظام حفاظت کرد، افزود:«چرا باید اسلام را به گونه‌ای عرضه کنیم که بخش‌هایی از جامعه از اسلام زده شوند یا حداقل از نظامی که به نام اسلام هست زده شوند؟این مسایل را امروز می‌بینیم و به همین دلیل می‌گویم نتیجه روش‌هایی که مخالف خود را متهم به براندازی می‌کند، براندازی است.»
رئیس بنیاد باران با ابراز تاسف شدید از سوق دادن و انبوه شدن بخش‌هایی از جامعه به سوی هدف‌هایی که دیگر نه مورد خواست امام بوده، نه مورد خواست اولیه مردم، نه مورد خواست او و همکفرانش است، گفت:«این مساله مهمی است که باید در آن تامل کرد، ما در این جریانات خیلی خسارت دادیم، البته دستاورد بزرگی هم داشته است، منتهی در این حالت بحرانی و هیجانی اگر نشود این دستاوردها را جمع‌بندی کرد و جهت داد معلوم نیست در آشفته بازار نتیجه کار چه در آید؟»
وی با بیان اینکه «بزرگترین خسارت وارد شده اهانت به ملت است»، یادآور شد:« حرکت اصیل، مدنی و میلیونی مردم معترض حرکتی بود به سوی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و بزرگترین اهانت این بود که این حرکت را حرکت اغتشاشی به حساب آوردند و به مردم اهانت کردند و برای مقابله آن رفتارهایی کردند که آن رفتارها به هیچ‌وجه با معیارهای اسلامی، قانون اساسی، شرع و عرف و وجدان بشر سازگار نبود و زیان‌های بزرگی به بار آورد.»
سیدمحمد خاتمی ادامه داد:«متاسفانه فضایی ایجاد شد که تلفات زیادی دادیم، به حیثیت‌ها لطمه خورد، انسان‌های بزرگی دستگیر شدند و انسان‌هایی مورد هجمه همه‌جانبه قرار گرفتند.»
وی تاکید کرد:«این فضای یک‌جانبه و نسبت ناروا دادن و دفع و رفع و از صحنه بیرون راندن چهره‌هایی که واقعا سرمایه نظام هستند روش‌های نخ نمایی است که عکس خودش نتیجه می‌دهد و قضاوت جامعه قضاوت دیگری خواهد بود چون اکثریت جامعه از آن چه رخ داده و می‌دهد ناراضی است و وقتی در توجیه آن عمل غلط، رفتار غلطی با افراد و شخصیت‌ها می‌شود قضاوت مردم عکس آن چیزی است که مطلوب بعضی جریان هاست.»
رئیس دولت اصلاحات در ادامه تاکید کرد:«الان به صراحت به شما بگویم صحبت از دعوای راست و چپ، اصولگرا و اصلاح‌طلب نیست، صحبت سر این است که جریان تنگ‌نظر، خشونت گرا و یک سو نگر متحجر و متوهمی که بسیاری از آنان سابقه چندانی در انقلاب ندارد یا امتحانشان را نداده و یا امتحانشان را به بدی پس داده اند، می‌خواهند همه آنهایی را که نمی‌پسندند از صحنه بیرون کنند نه تنها از عرصه حاکمیت بلکه در جامعه نیز و از نظر آنها حتی اصولگرای با شخصیت هم نباید در جامعه حضور داشته باشد.»
وی افزود:« این جریان اصلاح‌طلب را متهم می‌کند به همه اتهاماتی که شایسته دشمنان انقلاب و اسلام هست و نتیجه اعمال این جریان رقم خوردن عرصه به گونه‌ای است که تصویری از اسلام و انقلاب نشان داده می شود که فقط عده معدودی که امکانات وسیعی در اختیارشان هست از آنها نمایندگی می‌کنند و جز آنها همه باید از صحنه بیرون روند.»
سیدمحمد خاتمی تصریح کرد:« با زور و با روش‌های پلیسی و نظامی می‌شود برای مدتی روش و شیوه و استراتژی را پیش برد ولی این روش‌ها و استراتژی‌ها نمی‌توانند دوام پیدا کنند.»
وی با بیان اینکه «ما همچنان روی حرف‌های اصلی خودمان هستیم»، در تشریح عقاید خود گفت:« انقلاب اسلامی منشا هویت ماست و نقطه عطف بزرگی در تاریخ ماست، ماحصل مردمی‌ترین انقلابی که در تاریخ رخ داد، جمهوری اسلامی است که برای ما مقدس است و البته در جمهوری اسلامی همچنان که از اسلام دفاع می‌کنیم از مردم و رای و حقوق مردم دفاع می‌کنیم.»
رئیس دولت اصلاحات افزود:«معتقدیم کسانی که به رای مردم معتقد نیستند ، با این انقلاب و جمهوری اسلامی بیگانه‌اند؛ این راه و رسم ماست و صحبت ما این است بیاییم همین قانون اساسی را پیاده کنیم.»
وی با طرح این سئوال که «چرا قانون اساسی زیر پا گذاشته می‌شود؟»، گفت:«مگر قانون اساسی اجازه فعالیت تشکل‌ها، اظهانظر و حضور آزاد مردم را نداده است؟ مگر ما با شیوه‌هایی که پیامبر و ائمه داشتند آشنا نیستیم که برای آزادی مردم احترام قائل بودند، مگر حضرت امیرالمومنین با بدترین مخالفانش برخورد می‌کرد حتی اگر بدترین ناسزاها را می‌شنید؟ چرا به قانون اساسی عمل نمی‌شود؟»
خاتمی تاکید کرد:« قانون اساسی برای رای مردم، انتخابات آزاد و رقابتی، حق مسلم برای مردم گذاشته و وظیفه مسلم برای مسئولان نظام ایجاد شده است، حال اگر کسی اعتراض داشته باشد که این اصل درست پیاده نشده جواب آن برخورد تند و سخت نیست.»
رئیس جمهور سابق کشورمان سپس گفت:«بیایید به همین قانون اساسی برگردیم، البته در صورتیکه تفسیر دل به خواهی از آن نشود، کسانی از آن نگهبانی کنند که به مردم و معیارهای قانون اساسی اعتقاد داشته باشند و تحت تاثیر جریانات بیرونی قرار نگیرند و رفتارهایی نکنند که مخالف روح و حتی نص صریح قانون اساسی باشد و اگر شد بسیاری ازمشکلات حل خواهد شد.»
رئیس بنیاد باران تصریح کرد:«ما دلمان برای ایران می‌سوزد، ایرانی که با امکاناتی که دارد باید سربلند و سرفراز باشد و متاسفیم که باید بگوییم این امکانات نه تنها درست به کار نرفته بلکه بسیاری از آنها تلف شده و از بین رفته است، می‌توان قاطعانه گفت مسیری که در این مدت طی کردیم از جمله دور شدن از اهداف چشم انداز بیست ساله است.»
وی ادامه داد:«آن چه برای ما تاثرآور است این است که رفتارهایی شود و سیاست‌هایی در پیش گرفته شود که چهره نظام و جمهوری اسلامی را خدشه‌دار کند.»
سیدمحمد خاتمی تاکید کرد:«اگر با خواست مردم همسو شویم کم هزینه‌تر و سریع‌تر به هدف می‌رسیم و اگر نشویم این حرکت ادامه خواهد داشت ولی با هزینه‌های زیادتری، اما در هر حال این حرکت از بین نخواهد رفت.»
وی یادآور شد:«مطمئن باشید از این راه نه مردم بر می‌گردند نه آن کسانی که با همه وجود به این مسائل اعتقاد دارند، فضاهای ایجاد شده می تواند به زیان همه تمام شود.
رئیس جمهور سابق کشورمان افزود:«حداقل انتظار ما این بود با تحولی که در قوه قضاییه ایجاد شد شاهد تحولی در رفتارها هم نسبت به بازداشت‌ها و بازداشت‌شدگان و هم کسانیکه به حقوق مردم تجاوز کردندبشود و شاهد تغییر فضای موجود در جامعه که فضای بسیار مسموم و بدی است ؛باشیم وجریان خاصی که امکاناتی که متعلق به ملت است را در اختیار گرفته به این فضا دامن می‌زند باشیم وهنوز هم امیدواریم که شاهد این تحول باشیم.»
وی تصریح کرد:«امیدوارم در یک فضای امن آزاد با حفظ اصول و معیارها همه کسانی که علاقه‌مند اصل اسلام و ایران هستند و سرمایه‌های اصیل مملکت هستند با حفظ حق و حقوقشان بتوانند در عرصه حضور داشته باشند و ما هم می‌خواهیم با موضع انتقادی و اعتراضی‌ام نسبت به آنچه هست حضور داشته باشیم و معتقدم آنچه هست مطابق معیارهای قانون اساسی و انقلاب اسلامی نیست.»
رئیس دولت اصلاحات یادآور شد:«اصلاحاتی که من می‌گویم اصلاح انحرافات با معیار قانون اساسی و معیار خط امام هست و اگر انحرافی در این زمینه ایجاد شده می‌خواهیم با انتقاد، باگفتن، با میدان دادن به کسانیکه دلبستگی‌های اینچنینی دارند اصلاح شود.»
وی تاکید کرد:«اگر راه اصلاح اینچنینی برای وفاداران به قانون اساسی و اسلام بسته شود، راه برای جریاناتی باز می‌شود که اصل را هم قبول نخواهند داشت و نگرنی‌ام از این است که بزرگترین زیان و خسارت بزرگ به اصل انقلاب و جمهوری وارد شود که انشالله وارد نخواهد شد.»
سیدمحمد خاتمی خاطر نشان کرد:«آنهایی که به اصول و معیارها معتقدند، هیچ‌وقت مایوس نمی‌شوند البته که باید توکل به خدا داشت، راه را درست تشخیص داد و آمادگی پرداخت هزینه برای راه درست را داشت.»

منبع : خبر آن لاین

دوشنبه بیستم 7 1388

انتقاد از خطبه نمازجمعه سید احمد خاتمی

 علیرضا بهشتی شیرازی در پارلمان نیوز نوشت:

 

حجت الاسلام  والمسلمین  سید احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت اگر عملی انجام دادید که بیگانگان از شما خشنود شدند بدانید کار شما خطا بوده است؛ این یک معیار است، یک معیار ساده.

با این وجود او به فاصله ده دقیقه بعد از این کلمات تاییدات کارکنان عالیرتبه وزارت خارجه آمریکا را سندی بر پیروزمندانه بودن عملکرد فرستادگان ایران در مذاکرات ژنو معرفی کرد. از نظر امام جمعه موقت تهران شهادت آقای بولتون و یا اظهار نظر شبکه خبری سی‌ان‌ان کمترین لطمه‌ای به معیار ساده‌ای که وضع کرده است نمی‌زند.

ایرادات خطبه های این جمعه همین یک مورد نبود. خطیب در سخنان خود حداقل دوبار خودش را به تقوای الهی سفارش کرد، منتهی این توصیه‌ها تاثیری نداشت. او به روایتی از صادق آل محمد (ص) استناد کرد که آن امام همام هیچ‌گاه یارانش را وداع نمی‌فرمود الا این که آنان را به راستی در گفتار و ادای امانت فرامی‌خواند.

آقای خاتمی با وجود اطلاع از این روایت تنها پنج دقیقه بعد از خواندن آن مدعی شد تعداد هواداران جنبش سبز در راهپیمایی روز قدس سه الی چهار هزار نفر بیشتر نبود؛ نمونه‌ای مثال‌زدنی از راستی در گفتار. نمی‌شود این خلاف واضح را حمل بر بی‌اطلاعی ایشان کرد.   آیا همان گوشه کوچک از جمعیت که صدایشان از خیابان 16 آذر تا میکروفون سخنران قبل از خطبه‌ها می‌رسید سه چهار هزار نفر بودند؟

آقای سید احمد خاتمی! اگر مخالفان شما به راستی سه چهار هزار نفرند چرا این قدر به خود زحمت می‌دهید؟ یک مجوز گردهم‌آیی در محلی خارج از شهر که امکانات لازم برای شمارش غیرقابل تردید داشته باشد - مثلا ورزشگاه آزادی - برایشان صادر کنید و بعد با شانزده دوربین، کمی جمعیتشان را به رخ تمامی جهان بکشید تا ماجرا تمام شود. می‌ترسم خودتان هم بدانید این حرف‌ها حقیقت ندارد و بگویید الحرب خدعه(جنگ تمامش فریب‌دادن است).

منبع : خبر آن لاین

دوشنبه بیستم 7 1388

احمدی نژاد به مشایی پست جدید داد

 
       


با حکم رئیس دولت دهم اسفندیار رحیم مشایی به عنوان سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب شد.

دکتر محمود احمدی نژاد طی حکمی اسفندیار رحیم مشایی مسئول دفتر خود را به سمت سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرد. 

رحیم مشایی چندی پیش از سوی احمدی نژاد به عنوان معاون اول رییس جمهور منصوب شد اما با مخالفت های گسترده علما، مجلسیان و سایر اصولگرایان روبه رو گردید . این مخالفت ها هیچ تاثیری در تصمیم وی نداشت تا آن که رهبری طی دستوری کتبی از وی خواستند مشایی را عزل کند. آقای احمدی نژاد به رغم صدور این دستور ، در مجامع عمومی از تصمیم خود دفاع کرد اما پس از یک هفته مقاومت ، ناگزیر شد به دستور رهبری تمکین کند. با این حال ،وی از مشایی خواست از سمت خویش استعفا کند.

پس از استعفای مشایی از معاون اولی، احمدی نژاد وی را به عنوان مشاور و رییس دفتر خود منصوب کرد و وظایف و اختیارات گسترده ای از جمله تعیین وزرا و معاونان و مدیران کل وزارتخانه ها را به وی واگذار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن حکم جدید احمدی نژاد به این شرح است:

جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی
سلام علیکم
نظر به اهمیت امور مربوط به نهاد ریاست جمهوری و اعتمادی که به شما دارم، جنابعالی را با جفظ سمت به "سرپرستی نهاد " منصوب می نمایم. لازم می دانم که از زحمات و خدمات ارزشمند جناب آقای علی سعیدلو در طول دوره مسئولیت سرپرستی نهاد صمیمانه سپاسگزاری نمایم.

توفیقات جنابعالی را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه ایزد سبحان مسئلت می کنم.

منبع : فرارو
دسته ها : خبر سیاسی
شنبه بیست و هشتم 6 1388

اهانت مسئول ستاد نمازجمعه قم به ناطق‌نوری

سیاست > چهره ها  - نامه توهین‌آمیز مسؤول ستاد برگزاری نماز جمعه قم به حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری باعث عدم حضور وی در مراسم شب‌های قدر شهر قم شده است.

به گزارش  آینده از قم حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری که همه ساله مراسم شب‌های 21 ماه مبارک رمضان شهر قم را اجرا می‌کرد، بنا به اعلام آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) از قبول پذیرش آن خودداری کرده است.

به گزارش برخی منابع معتبر علت نپذیرفتن دعوت آستانه نامه تهدید آمیز برخی از بازاریان قم از جمله مسؤول ستاد برگزاری نماز جمعه ‌این شهرستان خطاب به ناطق نوری بوده است.

ناطق نوری از اینکه عده‌ای همچون مراسم پانزده خرداد که در حرم حضرت معصومه(س) قصد بر هم زدن سخنرانی ‌هاشمی رفسنجانی را داشته‌اند، مراسم شب احیا را بر هم بزنند، ابراز نگرانی کرده است.

منبع : خبر آنلاین

دسته ها : مذهبی - خبر سیاسی
سه شنبه هفدهم 6 1388
سخنان تامل برانگیز مسئولی درباره رژیم اسراییل!
در مراسمی که صبح امروز جمعه در دانشگاه ... برگزار شد ، مقایسه ای عجیب در مورد سطح علمی کشور ایران و "کشور اسرائیل" (؟!) از سوی مسئول تازه منصوب شده ای در دانشگاه های یک استان صورت گرفت که موجب تذکر مسئولان حاضر در جلسه شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مسئول فوق با اشاره به برخی نقاط ضعف دانشگاه های کشور، عنوان کرد: کشور ایران در جدول سهم بندی علمی و فرهنگی جهان پایین تر از "کشور اسرائیل" قرار دارد!

وی سهم بندی علمی و فرهنگی را یکی از عوامل موفقیت در هر جامعه ای دانست و بیان داشت: تمام دنیا تلاش می کنند خود را در ردیف بالاتری از سهم بندی علمی و فرهنگی قرار دهند و برای رسیدن به این مهم هزینه های کلانی مصرف می کنند.

وی که به تازگی به مسئولیتی در سطح یکی از دانشگاه های این استان منصوب شده ، با ارائه اطلاعاتی غلط به مقایسه رتبه ایران در جدول سهم بندی علمی و فرهنگی جهان با کشورهای دیگر پرداخت و در این قیاس مجددا ضمن یاد کردن از رژیم جعلی اسرائیل با اطلاق نام "کشور" به این رژیم غاصب، یادآور شد: متاسفانه کشور آمریکا در این سهم بندی رتبه اول را دارد، کشور چین رتبه ششم را دارد و کشور اسرائیل (!) با رتبه یازدهم بالاتر از کشور ایران که در این سهم بندی زیر خط قرمز قرار دارد، قرار گرفته است.

سخنان و مقایسه غیر منطقی مسئول فوق موجب تذکر نماینده شهر یاد شده در مجلس شورای اسلامی شد.

نماینده مذکور در اقدامی قابل تقدیر پس از سخنان وی با رفتن به پشت تریبون نسبت به اطلاق نام "کشور" به رژیم صهیونیستی و به رسمت شناختن این کشور از سوی این مسئول بشدت انتقاد و عنوان کرد: وی باید در صحبتهای خود فقط از عنوان رژیم غاصب صهیونیستی استفاده می کرد.

توجه لازم در انتصاب برخی مسئولان مهم دانشگاهی ضروری به نظر می رسد.
منبع : تابناک
دسته ها : خبر سیاسی
جمعه سیزدهم 6 1388
X