دسته
وبلاگهاي برگزيده
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1654249
تعداد نوشته ها : 1695
تعداد نظرات : 563
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
فرارو- هنوز ماجرای خروج از ریل قطار تهران- مشهد داغ بود که ناگهان یک هواپیمای در مشهد دچار سانحه شد اما به شکل معجزه آسایی، مرگ کسی را در پی نداشت، این حادثه هم چون حادثه روز گذشته و حوادث جاده‌ای همه روزه کشور نشان از ناامنی مفرط در وسایل حمل و نقل عمومی است.

به گزارش فرارو، اما طبیعتا داستان سقوط‎‌ها و از ریل خارج شدن‌ها بیشتر از تصادفات جاده‌ای بازتاب می‌یابند. سانحه امروز صبح هواپیمای توپولوف در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در حالی رخ می‌‎دهد که این چندمین هواپیمایی است که در سال‌های اخیر یا سقوط می‌کند و یا دچار نقص فنی می‌شود. در حالی‌که حادثه سقوط هواپیمای کاسپین در 24 تیر ماه امسال روبه فراموشی بود که ناگهان یک توپولوف دیگر این بار در مشهد دچار حریق شد تا دوباره ماجرای هواپیما‌های روسی در اذهان متبادر شود. 

آتش در هواپیما
صبح امروز یک فروند هواپیمای توپولوف به شماره پرواز 6437 خطوط هواپیمایی تابان با 156 مسافر که از آبادان به مشهد می آمد، دچار سانحه شد که 37 نفر از سرنشینان آن مجروح شدند که 30 نفر آنها سرپایی مداوا و مرخص شده اند. سخنگوی سازمان هواپیمایی در این باره گفت؛ که در پرواز صبح امروز، خلبان هنگام فرود در فروگاه مشهد دید حداقلی داشته اما به علت بودن بیمار بد حال در هواپیما، مجبور به اعلام فرود اضطراری می شود که در هنگام فرود، این هواپیما دچار سانحه می شود.

مدیر کل فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد نیز در این باره اظهار داشت: «با شرایط دید کم و عدم توجه خلبان به این شرایط و در عین تذکرات برج مراقبت هواپیما در حال فرود، دچار آتش سوزی می شود.» اسماعیلی افزود: «با اینکه برج مراقبت به خلبان تذکر می داد ولی خلبان با مسئولیت خود با اظهار اینکه مریض بد حال دارد در مشهد فرود می آید که البته این مسئله دچار آتش سوزی می شود.» وی تصریح کرد: «برج مراقبت در زمان فرود هواپیما آتش سوزی را مشاهده و زنگ خطر را روشن می کند و در این لحظه بلافاصله آتش نشانی در محل حاضر می شود و البته حدود پنج دقیقه از آغاز تخلیه مسافران هواپیما شعله ور شده است.»

پس از این که هواپیمای توپولوف روسی در مشهد دچار سانحه شد و بازتاب رسانه‌ای این حادثه افزایش یافت، مدیر شعبه مشهد هواپیمایی تابان از ورود هواپیماهای هندی در هفته آینده خبر داد. وی خاطرنشان کرد: «این هواپیما‌ها از هفته آینده وارد کشور می‌شود و اینکه در چه زمانی هواپیماهای توپولف از رده خارج می‌شود در حوزه ما نیست و ما پاسخگوی آن نیستیم.»

به نظر می‌رسد مسئولان هواپیمایی کشور از این مسئله بیمناک هستند که حادثه امروز در فضای نسبتا آرام سیاسی کشور مورد توجه قرار گیرد و برای آنها تبعاتی داشته باشد. در همین رابطه وزیر راه ترابری به مجلس شورای اسلامی احضار شد.

علی اکبر آقایی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: «در پی سانحه هوایی مشهد و سانحه قطارهای تهران - کرمان و تهران - مشهد، کمیسیون عمران مجلس از مسئولان مربوط به این حوزه برای ارائه توضیحات به نمایندگان مجلس خواست تا در جلسه امروز کمیسیون ساعت 14 حضور پیدا کنند.»

اما تجربه تاریخی راجع به دیگر حوادث هوایی ثابت کرده است که این احضار‌ها و خرید هواپیماهای جدید فقط مختص زمانی است که حادثه رخ دهد و پس از گذشت زمان تمام آن حوادث از ذهن پاک می‌شوند و به فراموشی سپرده خواهند شد، پس از سقوط هواپیمای کاسپین قزوین و ایلیوشین و چندین و چند نقص فنی در هواپیماهای خطوط مختلف هیچ اتفافی نیافتاد و ناوگان هوایی کشور با همان وضعیت شکننده به کارش ادامه داد تا امروزدوباره شاهد حادثه آفرینی یک روسی دیگر باشیم. 

توپولوف در صدر هواپیما‌های قاتل
در میان رده بندی سقوط هواپیماهای مختلف در ایران توپولوف در صدر قرار دارد این هواپیمای روسی تا به امروز 5 بار در ایران دچار سانحه شده است، این در حالی است که توپولوف در کنار آنتونوف، ایلیوشین از هواپیماهای روسی هستند که تاکنون جان چندصد ایرانی را گرفته‌اند.

توپولوف154 هواپیمای میان برد و ساخته شرکتی با همین نام در روسیه است و اولین بار در سال 1968 به پرواز درآمد. در ایران شرکت های هواپیمایی ایران ایر تور، کاسپین، تابان و کیش ایر کاربر این هواپیما هستند. حادثه امروز صبح در فرودگاه مشهد پیش از این نیز تجربه شده بود اما این بار به خیر گذشت، در 12 شهریور 85 هواپیمای توپولوف154 ایران ایر تور در فرودگاه مشهد سقوط کرد در آن حادثه 28 نفر کشته و 50 نفر زخمی شدند.

با وجود این که توپولوف در روسیه از ناوگان هوایی این کشور خارج شده است اما مسئولین ایرانی شرقی یا غربی بودن هواپیما را دلیلی برای ایمن بودن آنها نمی دانند مهدی صادقی - مدیرعامل شرکت‌ هواپیمایی ایران ایرتور که کلیه ناوگان آن توپولوف است (14 فروند)، با تاکید بر اینکه توپولوف‌ها هواپیماهای بسیار خوبی هستند، تصریح کرد: «موتور هواپیما قطعه اصلی و بحث جدی در ایمنی هواپیما است که توپولوف‌ها موتور بسیار قوی دارند و تنها تفاوت هواپیمای شرقی و غربی در طراحی، راحتی صندلی‌ها و فضای داخلی و زیبایی هواپیماست؛ اما به لحاظ ایمنی هیچ ‌فرقی با هواپیماهای غربی ندارد، بلکه بعضا از قوت و قدرت بیشتری هم برخوردار است.» 

برخی دیگر از مسئولین کشور نیز توپولوف را ایمن ترین هواپیما می‌دانند در این راستا سفیر ایران در روسیه هواپیمای توپولوف را هواپیمای امنی می داند که میزان سقوطش در مقایسه با ایرباس کمتر است.

محمود رضا سجادی چندی پیش در این باره به فارس گفت: « شما اگر در مسیرهای داخلی روسیه، سوار توپولوف‌های 154 ‌شوید در خواهید یافت که به هیچ وجه از لحاظ زیبایی و راحتی با ایرباس فرقی ندارند. متأسفانه توپولف در ایران به بدترین وجه، عرضه می‌شود، موکت‌های کثیف، صندلی‌های نزدیک به هم، قیمت آزاد بلیط و .... و نیز تصادفاتی که به اصل هواپیما ارتباطی نداشت، همه دست به دست هم دادند تا تصویری ترسناک از این هواپیما ارائه دهند. در حالی که توپولف 154 جزو امن‌ترین هواپیماهای دنیاست. از لحاظ اقتصادی هم به صرفه است و تنها هواپیمایی که در خطوط ایران سود می‌دهد، این هواپیماست.»

در شرایطی که مسئولین کشور به دنبال این هستند که ثابت نمایند توپولوف بهترین هواپیماست برخی کارشناسان امر معتقد هستند که تحریم‌ها جهانی علیه ایران سبب شده است که دولت ایران برای خرید هواپیماهای جدید دچار محدودیت شوند. 

مسعود مهاجر کارشناس حمل و نقل در این باره گفت: «مشکل ما در ایران محدودیت خرید هواپیما است که نمی توانیم از همه جا انواع هواپیما ها را بخریم، به همین دلیل هم تاحدود زیادی به هواپیماهای شرقی وابسته شده ایم. شرکت هواپیمایی کاسپین تمام ناوگان هوایی اش توپولف است.»

بنابر گفته مهاجر هواپیماهایی که از کشورهای شرقی تهیه می شوند هم کهنه و هم ارزان قیمت هستند. مهاجر همچنین گفت: «دولت می تواند از طریق قیمت گذاری صحیح صندلی پروازی و باز گذاشتن دست شرکت ها در تعیین نرخ بلیط های شان امکاناتی فراهم کند که حداقل شرکت هایی که باید تزانامه مثبتی داشته باشند، بتوانند هواپیماهای نو تر شرقی تهیه کنند. هواپیماهایی که ما در حال حاضر از بلوک شرق می خریم معمولا بالای 15 تا 17 سال سن دارند. فکر می کنم هواپیمایی هم که به تازگی سقوط کرده بیش از این مدت خریداری شده که درآن زمان هم کهنه بوده است.»
دسته ها : خبر - مقالات - حوادث
دوشنبه پنجم 11 1388

تعداد مجروحان حادثه هوایی مشهد به 46 نفر رسید

 سانحه هوایی آتش گرفتن هواپیما هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تاکنون کشته ای نداشته است اما 46 مجروح این حادثه به بیمارستانهای مشهد منتقل شده اند.

به گزارش مهر،مدیر کل ستاد حوادث غیرمترقبه خراسان رضوی مهر اظهار داشت: سانحه دیدگان هواپیمای توپولوف آبادان - مشهد که 46 نفر هستند به بیمارستانهای کامیاب (امدادی) و امام رضا (ع) منتقل شده اند.

سید جواد عرفانیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون گزارش از فوت کسی در این حادثه نداشته ایم و اغلب افراد منتقل شده به بیمارستان دچار شوک و استرس هستند.

وی اظهار داشت: اغلب این مسافران زائران عتبات عالیات و اهل خراسان رضوی هستند که از پس از بازگشت از عتبات از آبادان به مشهد برمی گشتند.

عرفانیان تصریح کرد: یک سوم هواپیما پس از فرود و آتش گرفتن از آن جدا شده و داخل هواپیما دچار حریق شده است.

عرفانیان یادآور شد: بلافاصله پس از حادثه نیروهای هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و سازمان فردوسهای مشهد در محل حاضر شدند و اقدام به امداد رسانی به حادثه دیدگان و اطفا حریق کردند.

 

دسته ها : خبر - حوادث
يکشنبه چهارم 11 1388


صورت یک دختر سوئدی که بعد از واکنش به داروی Paracetamol سیاه شده و صدمه زیادی دیده بود دوباره به حالت اولیه خود رشد کرد.

"اوا اهلین" 19 ساله بعد از مصرف این دارو که به طور معمول به عنوان مسکن استفاده می‌شود نسبت به آن واکنش‌های آلرژیک نشان داد که فقط یک نفر از هر یک میلیون نفر ممکن است در سطح جهان دچار چنین حالتی شود.

در طی این واکنش بدن او با شرایط کشنده ای دچار شد و تمام بدن او مورد حمله واقع شد و باعث شد پوست او به طور کامل سوخته و تاول بزند .در طی این بیماری قسمت‌های زیادی از بازوها ، کمر ، قفسه سینه و شکم او دچار آسیب‌های زیادی گردید و صورت او نیز به شدت دچار آسیب دید که گویا در حال محو شدن بود.

او در این باره گفت : وضعیت من به گونه این بود که انگار چیزی در زیر پوست من حرکت می‌کرد و آن را از بین می‌برد ، همه چیز کاملا شبیه فیلم‌های ترسناک بود.

کابوس این دختر از سپتامبر سال 2005 آغاز شد که او در یک روز تعطیل دچار تب شد.در سن 15 سالگی به او گفته شد برای کاهش علائم بیماری خود چند قرص Paracetamol مصرف کند ، اما ترکیب ویروس موجود در بدن او و داروی مصرفی واکنش بسیار شدیدی را در بدن او ایجاد کرد.

پس از گذشت یک روز زخم‌هایی سراسر بدن و صورت او را پوشاند به طوری که زمانی که او به آینه نگاه کرد نتوانست چهره خود را تشخیص دهد.

اما سرانجام بعد از گذشت چند سال او سرانجام توانست به زندگی عادی بازگردد ، اما هنوز هم پوست او به شدت نسبت به آفتاب حساس است و باید هر روز دوبار قطره‌های چشم مصرف کند.

پروفسور فولک ژوبرگ یکی از پزشکانی که اوا را درمان کرده است در این باره گفت: او بسیار خوش شانس بود که از این وضعیت نجات پیدا کرد و صورت او دوباره به شکل اولیه خود رشد کرد.

این بیماری بسیار نادر است و ممکن است فقط یک میلیونوم جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار دهد و زمانی که فردی با این شرایط دچار شود هیچ راهی برای درمان آن نیست .

این بیماری 40 درصد از مبتلایان به خود را می‌کشد و در میان زنان هم شیوع بیش‌تری دارد. 

مرجع : خبر آنلاین
دسته ها : خبر - حوادث
پنج شنبه بیست و چهارم 10 1388
اطلاعیه ترحیم ،‌ 3 برادر را به هم رساند
اما آگهی ترحیم یکی از بستگان مشترک این سه برادر باعث شد حسین که متوجه شباهت فامیلی خود با علی اکبر و باقر شده بود شماره تلفن برادرانش را پیدا کند و سه برادر پس از 52 سال به یکدیگر برسند.
یک اطلاعیه ترحیم باعث شد سه برادر دامغانی پس از نیم قرن جدایی یکدیگر را پیدا کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حسین ملاحاجی زاده 52 ساله ساکن روستای جزن دامغان و باقر ملاحاجی زاده 70 ساله و علی اکبر ملاحاجی زاده 88 ساله ساکن روستای محمدآباد دامغان در حالیکه فقط 25 کیلومتر از هم فاصله داشتند 52 سال بی خبر از یکدیگر زندگی می کردند.

پدر این سه برادر مرحوم علی اصغر ملاحاجی زاده در سال 1335 پس از فوت همسر اول خود ( مادر علی اکبر و باقر ) با همسر دوم خود ( مادر حسین ) در روستای جزن ازدواج کرد و چند سال پس از ازدواج دوم از دنیا رفت.

اما آگهی ترحیم یکی از بستگان مشترک این سه برادر باعث شد حسین که متوجه شباهت فامیلی خود با علی اکبر و باقر شده بود شماره تلفن برادرانش را پیدا کند و سه برادر پس از 52 سال به یکدیگر برسند.
منبع : تابناک
دسته ها : خبر - حوادث
جمعه هجدهم 10 1388


زوجی مسن بعد از تولد نوه شان با هم دچار اختلاف شدند و ترجیح دادند به زندگی مشترک شان پایان بدهند.
 
این زوج صبح دیروز به مجتمع قضایی خانواده تهران رفتند و با اصرار از قاضی شعبه 268 خواستند حکم طلاق آنها را صادر کند. زن مسن که حبیبه نام دارد به قاضی حسن عموزادی گفت؛«من و عروسم رابطه چندان خوبی با هم نداشتیم. در واقع از همان اول هم با ازدواج پسرم با مینو زیاد موافق نبودم اما نتوانستم نظرم را اعمال کنم. پس از آنکه زندگی مشترک پسر و عروسم شروع شد سعی داشتم رفت و آمدی با آنها نداشته باشم تا اینکه پس از مدتی نوه ام به دنیا آمد. او آنقدر برایم عزیز بود که به خاطرش نظرم را درباره مینو تغییر دادم و رفتارم با وی بهتر شد حتی تصمیم گرفتم چند روزی به خانه پسرم بروم و از مینو و دخترش مراقبت کنم اما بعد از آن بود که بهانه گیری های شوهرم شروع شد. او از آن زمان به بعد زندگی را به کامم تلخ کرده و به هر بهانه یی دعوا و مشاجره راه می اندازد. این رفتارهای همسرم آنقدر ادامه پیدا کرد که تصمیم گرفتیم از هم جدا شویم.» 

پس از اظهارات این زن، شوهرش ماجرا را این طور توضیح داد؛ «من در روابط همسرم با مینو هیچ دخالتی نمی کردم و ترجیح می دادم خودشان مشکلات موجود را برطرف کنند اما وقتی نوه مان به دنیا آمد زندگی من دستخوش تحول شد. از آن به بعد همسرم بیش از حد به مینو و دخترش توجه می کند و کارهای خانه را فراموش کرده است، او دیگر اهمیتی به من نمی دهد. او از یاد برده است شوهر دارد. من نمی توانم با چنین زنی زندگی کنم و حالا که او نوه اش را به من ترجیح می دهد بهتر است از هم جدا شویم.»
 
قاضی عموزادی بعد از شنیدن اظهارات دو طرف، آنها را به سازش دعوت کرد اما نصیحت های او بی فایده بود و در نهایت حکم طلاق صادر شد.

 

منبع : فرارو

دسته ها : خبر - حوادث
سه شنبه پانزدهم 10 1388
شهادت 7 مامور ناجا در درگیری با اشرار
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از شهادت هفت نفر از ماموران نیروی انتظامی شرق کشور در درگیری با اشرار خبر داد.

امیر سرتیپ حمید شرفی شب گذشته به خبرنگار مهر گفت: پیکر مطهر سه تن از شهدا در بیرجند و چهار نفر دیگر در مشهد تشییع خواهد شد.

وی از کشف دو تن انواع مواد مخدر و هلاکت چهار نفر از قاچاقچیان و اشرار مسلح در خراسان جنوبی در این عملیات خبر داد و افزود: در پی درگیری ماموران انتظامی خراسان جنوبی با قاچاقچیان و اشرار مسلح تعداد چهار نفر از آنان به هلاکت رسیدند و یک نفر زخمی شد.

سرتیپ دوم شرفی بیان داشت: اشرار و قاچاقچیان مسلح با به جا گذاشتن تعدادی خودرو، موتورسیکلت و سلاح پا به فرار گذاشتند.
منبع : تابناک
شنبه دوازدهم 10 1388

زنی که از بارداری خود بی‌اطلاع بود، در دستشویی منزلشان زایمان کرد!

یک زن اهل وینی پگ در منیتوبا، ظهر روز یکشنبه، نوزاد خود را در دستشویی منزلشان بدنیا آورد. این مادر 32 ساله که "هدر ریچارد" نام دارد، بدلیل چاقی و وزن زیاد، هیچگاه متوجه بارداری خود نشده بود.

به گزارش ایرانتو وی حتی تا روز قبل از زایمان ، زندگی عادی خود را ادامه می داده و در آن روز با احساس درد ، به دستشویی می رود.

هدر می گوید:" همه چیز یکدفعه اتفاق افتاد. اول تصور کردم آنچه بیرون آمد بخشی از اعماء و احشای بدنم بوده، اما سپس یک نوزاد پسر را در کاسه توالت مشاهده کردم.

وی که بشدن شوکه شده بود، شروع به جیغ کشیدن کرد و همه اعضای خانواده خبر دار شدند.

از بخت خوب او ، مأموران پلیس مخفی وینی پگ، در همان منطقه سرگرم تعقیب یک خلافکار بودند و با شنیدن سرو صدا، بلافاصله خود را به منزل آنها رساندند.

دو مأمور مذکور، با اطلاعاتی که داشتند، شروع به دادن نفس مصنوعی و انجام عمل سی پی آر به نوزاد کردند و توانستند، جان او را نجات دهند. بفاصله چند دقیقه مأموران اورژانس نیز سر رسیده و نوزاد را که بدلیل افتادن در کاسه توالت دچار شکستگی استخوان شده بود، به بیمارستان منتقل کردند.

به گفته پزشکان، هر دوی آنها هم اکنون در وضعیت مناسبی بسر می برند.

این درحالیست که هدر، پیش از این سه زایمان ناموفق داشته و پزشکان به او گفته بودند که هیچگاه نباید باردار شود.گفته می شود، هویت مأموران فداکار پلیس، به خاطر نوع مأموریت کاری آنها، پوشیده خواهد ماند.
خانواده نوزاد که Isaiah نام دارد، از اقدام سریع و بموقع پلیس در نجات جان او تقدیر کردند.

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : خبر - حوادث
سه شنبه بیست و چهارم 9 1388
معاوضه نوزاد با گوشی تلفن همراه !
این زن و شوهر جوان که ساکن شهر چونجین هستند فرزندشان را که تنها شش روز داشت به دو هزارو پانصد یوان معادل سیصد و شصت و هشت دلار فروخته اند و بخش اعظم این پول را صرف خرید گوشی همراه کرده اند.
زوج چینی نوزاد پسر خود را در ازای یک گوشی تلفن همراه فروختند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا؛ این زن و شوهر جوان که ساکن شهر چونجین هستند فرزندشان را که تنها شش روز داشت به دو هزارو پانصد یوان معادل سیصد و شصت و هشت دلار فروخته اند و بخش اعظم این پول را صرف خرید گوشی همراه کرده اند.

بر اساس این گزارش نوزاد کوچک طی عمر کوتاه خود دو بار فروخته شده است. ابتدا یک مرد چهل و سه ساله وی را خریده و با جا زدن خود به عنوان عموی کودک قصد داشته است وی را در ازای یک هزارو چهارصد و هفتاد دلار بفروشد.

در حال حاضر کودک که توسط پلیس نجات داده شده در بیمارستان قرار دارد و والدین وی که دستگیر شده اند اعلام کرده اند از نظر مالی توانایی نگهداری وی را ندارند.

گفتنی است نوزادان در بازار سیاه چین به طور گسترده ای خرید و فروش می شوند و تبهکاران ابتدا نوزادان را از والدین انها می دزدند و بعد می فروشند. در ازای هر نوزاد انها تا ده هزار دلار هم به جیب می زنند.

در ماه اوریل امسال در چین مبارزه جدی با کودک ربایی اغاز شد. بر اساس گزارشهای منتشر شده پلیس تا کنون هشتاد گروه تبهکار را که به ربودن و فروش نوزادان اشتغال داشتند منهدم و بیش از چهارصد و پنجاه کودک را ازاد کرده است.

اواخر ماه نوامبر دو تاجر کودکان به جرم دزدیدن پانزده کودک در چین اعدام شدند.
منبع : تابناک
دسته ها : خبر - حوادث
پنج شنبه نوزدهم 9 1388
پسر جوان به دلیل ترکیدن آدامس جان باخت
رییس پلیس منطقه «کونوتوپ» در شمال «اوکراین» در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی این کشور، عنوان کرد: این پسر 25 ساله که دانشجوی دانشکده پلی تکنیک «کیف» در اوکراین بود، هنگام کار با کامپیوتر خود و در منزلش به دلیل ترکیدن آدامس جان خود را از دست داد.
رسانه‌های «اوکراین» اعلام کرد: یک دانشجوی شیمی در شمال این کشور حین جویدن آدامس و به دلیل ترکیدن آن در دهانش جان باخت.

به گزارش ایسنا، رییس پلیس منطقه «کونوتوپ» در شمال «اوکراین» در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی این کشور، عنوان کرد: این پسر 25 ساله که دانشجوی دانشکده پلی تکنیک «کیف» در اوکراین بود، هنگام کار با کامپیوتر خود و در منزلش به دلیل ترکیدن آدامس جان خود را از دست داد.

وی خاطر نشان کرد: در گزارش همسایگان این مرد جوان آمده است که صدای بلند ترکیدن این آدامس در بیرون از اتاق این پسر جوان شنیده شد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، این حادثه اواخر روز شنبه هفته جاری رخ داد و خویشاوندان و همسایگان این پسر جوان،‌ بلافاصله پس از شنیدن این صدای بلند به اتاق وی رفته و متوجه شدند قسمتی از صورت این پسر با ترکیدن آدامس از بین رفته است.

در گزارش این خبرگزاری همچنین آمده است که در آزمایشات لابراتوار پلیس منطقه «کونوتوپ» این موضوع مشخص شد که سطح این آدامس که جان این پسر 25 ساله را گرفت که با ماده‌ای شیمیایی که نوع آن مشخص نشده است، پوشیده شده بود و در تماس با بزاق دهان به اسید سیتریک و مواد انفجاری تبدیل و پس از آن منفجر شده است.

گفتنی است، تحقیقات در مورد چگونگی قرار گرفتن و یا مخلوط شدن این ماده انفجاری با آدامس توسط کارشناسان منطقه ادامه دارد، همچنین مقامات پلیس از دادن اطلاعات بیشتر در این رابطه با این حادثه خودداری کردند، چرا که احتمال ترس عمومی وجود دارد.

لازم به ذکر است، بازرسان پلیس اوکراین این احتمال را می‌دهند که این رویداد با فعالیت‌های باندهای جنایتکار در این کشور مرتبط باشد.
منبع : تابناک
دسته ها : خبر - حوادث
پنج شنبه نوزدهم 9 1388
شهادت4 تن از نیروهای انتظامی در کرمان
ر پی شناسایی ماشین حامل مواد مخدر در جاده ایرانشهر به زهکلوت، ماموران شهرستان رودبار با اعزام به منطقه با اشرار درگیر شدند.
ایسنا: در درگیری با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در شهرستان رودبار در جنوب استان کرمان، چهار نفر از ماموران انتظامی این شهرستان روز چهارشنبه به شهادت رسیدند.

سردار "محمدرضا اسحاقی" فرمانده انتظامی استان کرمان با اعلام این مطلب گفت: در پی شناسایی ماشین حامل مواد مخدر در جاده ایرانشهر به زهکلوت، ماموران شهرستان رودبار با اعزام به منطقه با اشرار درگیر شدند.

وی افزود: در این درگیری چهار تن از نیروهای انتظامی به اسامی گروهبان یکم "سعید عباس زاده"، سربازان وظیفه "ایوب کریمی"، "خوبیار فرامرزی" و "نبی‌الله جعفری" به شهادت رسیدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان، تصریح کرد: پس از این درگیری اشرار با جا گذاشتن خودروی حامل مواد مخدر از منطقه فرار کردند که نیروهای انتظامی در حال تعقیب آنها هستند.

وی با اشاره به وضعیت منطقه و ترانزیت مواد مخدر در شرق کشور یادآور شد: جان برکفان نیروی انتظامی با ایثار جان خود از تردد و قاچاق موادمخدر به منطقه جلوگیری کرده و اجازه حضور اشرار را در استان کرمان نمی دهند.

سردار اسحاقی، وضعیت خاص استان کرمان و پهناوری و نزدیکی این استان با مرزهای شرق کشور را با حضور کاروان‌های موادمخدر در ارتباط دانست و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی همه تلاش خود را برای برقراری امنیت و مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر بکار خواهد بست و کسانی که در شهادت ماموران انتظامی دست داشته اند نیز بزودی دستگیر و به جزای اعمال خود خواهند رسید.

گفتنی است، مراسم تشیع پیکر این شهدا روز پنجشنبه برگزار شد.
دسته ها : خبر - حوادث
شنبه جهاردهم 9 1388
X