دسته
وبلاگهاي برگزيده
ارتباطات
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1493400
تعداد نوشته ها : 2594
تعداد نظرات : 825
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

حکم دیوان عالی کشور علیه یک فوتبالیست معروف

 دیوان عالى کشور حکم دادگاه بدوى و تجدیدنظر استان تهران را درباره محکومیت فوتبالیست سرشناس در پرداخت مهریه همسرش که یک واحد آپارتمان در یک کشور خارجى بود، تائید کرد.

 به گزارش فارس  یکى از فوتبالیست‌هاى مطرح کشور، در سال 85 با دخترى ایرانى و ساکن خارج کشور‌ ازدواج موقت ‌‌کرد اما بعد از مدتى با ارائه دادخواست‌، خواستار لغو عقد نکاح و صدور حکم مبنى بر عدم استحقاق همسرش براى دریافت مهریه شد.

طبق اطلاعات مندرج در پرونده این فوتبالیست در دادگاه خانواده، مدت عقد موقت او و همسرش 80 ساله و مهریه همسرش نیز یک دستگاه آپارتمان در خارج کشور‌ و 14 عدد شاخه گل مریم و 5 شاخه گل رز قرمز بوده است. این بازیکن فوتبال در سال 86 و بعد از گذشتن 6 ماه از زمان عقد موقت، با بخشش مدت باقیمانده به این عقد موقت خاتمه داده و دیگر با همسر موقتش زندگى نکرده است. این ‌فوتبالیست مدتى قبل با در اختیار گرفتن 2 وکیل در ایران، با ارائه دادخواستى به مجتمع قضایى خانواده رفت و خواستار لغو عقد موقت خود با همسر دومش ‌شد. این درخواست به دادگاه خانواده تهران ارجاع داده ‌‌شده و دادگاه نیز حکم به بطلان دعوى این بازیکن داد و وى را محکوم به پرداخت مهریه ‌کرده است. در حکم اولیه آمده است؛ با مراجعه به متن سند نکاح موقت، چند قلم به عنوان مهریه قید شده است که هیچ کدام را نمى‌توان مجهول تلقى کرد و چنانچه ادعاى وکلاى خواهان مبنى بر ‌مجهول بودن مهریه پذیرفته شود،‌ به این معنا‌ست که کل ارتباط آنها در زمان زوجیت نامشروع بوده است. بازیکن مورد نظر به رأى صادره اعتراض‌ ‌کرده اما دادگاه تجدیدنظر استان تهران با بررسى مجدد این پرونده، ضمن رد تجدیدنظر خواهی، رأى دادگاه بدوى را تائید و بازیکن معروف را به پرداخت مهریه همسرش محکوم کرد و دیوان عالى کشور نیز رأى صادر شده را تائید کرد.

منبع:ب آن لاین


دسته ها :
شنبه هجدهم 7 1388
X