دسته
وبلاگهاي برگزيده
ارتباطات
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1456390
تعداد نوشته ها : 2594
تعداد نظرات : 825
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 • باید منافع خلق‌الله را بر خودخواهی‌ها ترجیح دهیم
  حسینی باشید خیلی طرد نکنید مردم را، کو آیت الله شهید بهشتی؟ گفت جذب در حد اعلی و امکان، حسین می‌گوید بیا، مسیحی بیا گناهکار بیا. هر کی با ما نیست علیه ماست، غلط است، منطق معاویه و یزیدی است. بچه‌های این کشور رفتند له شدند، تکه تکه شدند آخ هم نگفتند؛ حالا ما سر ریاست دعوا می‌کنیم؟
 • اینکه دعاهامون مستجاب نمی شود از بی معرفتی مان است ما به اندازه یک جنین چیز نمی فهمیم در این عالم ، سر و ته این عالم را نمی فهمیم بزرگان ما جلوی فهمشان دیوار است فقط 14 نفر قدشان بلند است . خدا سه باب برای ما قرار داده یکی توبه است دومی دعاست و دیگری توسل می باشد و این سه باب را برای همه گذاشتند؛ همه جا و همه کس و دعا را هم قرار نیست حتما به سمت قبله باشد اینکه ما بفهمیم خدا می تواند دعایمان را مستجاب کند و بدهد این دعاست همین که بدانیم خدا ما را می تواند عذاب نماید توبه می باشد یک استغفرالله و یک صلوات همه گناهان آدمی را از آسمان تا به زمین می ریزد .

 • حسینی باشید خیلی طرد نکنید مردم را، کو آیت الله شهید بهشتی (رحمت ا... علیه)؟ کجا رفت؟ چی گفت؟ گفت جذب در حد اعلی و امکان، دفع در حد ممکن، چرا اینجوری شدیم؟ چرا دست پا شدیم ؟چرا اعمال و رفتار ما مردم را از دین بیزار می کند؟ آیا ما حسینی هستیم ؟ حسین می گوید بیا مسیحی بیا گناهکار. بیا اشتباه نکنیم. نمی‌گوید مطب باز کردم. برو مریض شو. می‌گوید مریض‌ها بیایید رسول ترک بیا.

 • حتی اگر مؤمنی هم خبری به شما داد درباره آن تحقیق کنید، چه برسد به فاسق.

 • عالم عکس خداست ، عالم سایه خداست ، آیات قرآن در این باب زیاد هستند. « الم تر الی ربک کیف مدظل » آیت یعنی فلش . عالم آیت اوست . آنوقت انسان آیت العظمی است . متاسفانه این القابی که می گوئیم هیچ کدام حقیقت ندارد . منتهی برای احترام است و الا این حرفها نیست . آیت الله العظمی حضرت امیرالمومنین « علیه السلام » است،آیت الله العظمی امام زمان است . انسان در بین سایر موجودات آیت الله العظمی است . آنوقت چرا این انسان سقوط می کند و از حیوان پست تر می شود ؛ « اولئک کالانعام بل هم اضل سبیلا »، خوب حیوانات هیچ کدام گمراه نیستند . هیچ مورچه ای گمراه نیست . هیچ خوکی گمراه نیست . هیچ سگی گمراه نیست.

 • انسان عمودی فکر کند خداپرست می شود والا هزار سال درس هم بخواند فایده ای ندارد دانشمندان جهان بایستی عمودی فکر کنند دانشگاهیان باید عمودی فکر کنند آن وقت دانشگاه همه می شوند خداپرست .اگر انسان عمودی فکر نکند هزار سال هم درس بخواند چیزی نیست عالم بودن به عمامه نیست اگر کسی عمامه اش از گنبد مسجد آقای بروجردی بزرگتر باشد این اگر عمودی فکر نکند از نظر اسلام عالم نیست شیطان تمام این حوزه ها و دانشگاه ها را رفته و همه استادان را در تمام رشته ها دیده، لذا شیطان از همه استادتر است از همه عالم تر می باشد.

 • هر کی با ما نیست علیه ماست این غلط است بابا این منطق معاویه و یزید است. بله، نسبت به اهل بیت صادق است، ولی غیر از اهل بیت برای کس دیگری صادق نیست. باید خودخواهی را کنار بگذاریم ما خدا پرست نیستیم، در عمرمون یکبار لا اله الا الله نگفتیم .

 • کارهای ما بر اساس فرهنگ اسلام نیست اصلا ما مسلمان نیستیم با ختنه شدن که آدم مسلمان نمی شود فرهنگ اسلام با فرهنگ جامعه کشور ما از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

 • بچه های این کشور رفتند له شدند ، تکه تکه شدند آخ هم نگفتند، حالا ما سر ریاست دعوا می کنیم. حواستان باشد، ما نوکر این ملت هستیم خدایا سوختیم داریم می سوزیم، ظهور آقامون امام زمان (عج) را هر چه زودتر برسان.

 • با این رشوه ها ، تهمت ها ،تضییع حقوق ها ، با این شکست ها ، با این ظلم و زوری که داریم و بالاخره با این بدخواهی ها و با این اوضاعی که ما داریم استحقاق همه جور توسری خوردن را داریم.
 • یک کسی به من می گفت که ما جواب جوانها را بایستی چی بدهیم من گفتم که ما متهم نیستیم که محاکمه بشویم مجرم هستیم آقا و بدتر از همه من باید توبه کنم. همه مسئولند و جوابی هم نداریم.
 • هیچ اراده ای به غیر از اراده خدا حاکم نیست. هیچ کسی ملاک نیست بلکه معیار و میزان «حق» است.

 • من لذتی را که از تحصیل علم نزد آیة الله بهاء الدینی بردم، از هیچکس نبردم . وقتی که با ایشان بودم قدرتی در خودم احساس می کردم ، گویا که می توانم به هر سؤالی پاسخ بگویم.

 • ای یزید ، خائنین و جنایتکاران روزگار ، خدا حاضر و ناظر شماست ان ربک لبرمرصاد شوخی نیست این عالم همه قلدرها آمده و همه شان را پس زده شما عبرت نمی گیرید؟ این فرعون ها و این نمرودها که آمدند شما در پیش آنها پشه هم نیستید عبرت نمی گیرید؟

 • دو کار ما بیشتر نداریم طاعت خدا و معرفت امام. باید خودپسندی و خودبینی را کنار گذاشت. باید به فکر مصالح کلی جامعه باشیم و منافع خلق‌الله را بر منافع شخصی و خودخواهی‌ها ترجیح دهیم.

 • اگر مردی زبانت را نگهدار از کذب و غیبت و بهتان و آزار. خدا لعنت کند به آنهایی که بشریت را آزار نمودند هرکس به بشریت در هر لباسی خدمت می کند کراوات دارد کلاه شاپو و عمامه دارد، هرکس خدمت می کند، خدا سربلندش نماید

 • با این اخلاق و کردار ما حضرت امام زمان هرگز نمی آید هی می گوییم گل نرگس بیا بیا ، کجا بیاد ؟
 • نباید خیال‌ کنیم‌ که‌ ما چون‌این‌ نظام‌ را قبول‌ کردیم‌ پس‌ ما مسلمانیم‌. نخیر! مسلمان‌ نیستیم‌ و باید اقرار کنیم‌ که‌ ما مسلمان‌نیستیم‌. اسلام‌ چیز دیگری‌ است‌. الان‌ اگر بنده‌ بگویم‌ من‌ نمونه‌‌ حوزه‌ علمیه‌ هستم‌، اصلاً مردم‌ از حوزه‌ علمیه‌ متنفّر می‌شوند. باید بگویم‌ من‌ هم‌ یک‌ طلبه‌ ناقص‌ از حوزه‌ هستم‌، اگر یک‌ نواقصی‌ از من‌ دیدی‌، آنها را به‌ حساب‌ حوزه‌ نگذار. من‌ یک‌ مسلمان‌ کالی (ناقص)‌ هستم‌. اگر از من‌ اشکالی‌ دیدی‌ به‌ اسلام‌ لطمه‌ نزن‌. مرحوم‌ جمال‌الدین‌ اسدآبادی‌ - خدا او را رحمت‌ کند - می‌گفت ‌باید اول‌ بگوییم‌ ما مسلمان‌ نیستیم‌، بعد تبلیغ‌ اسلام‌ را کنیم‌. ما یک‌ سری‌ سلیقه‌ شخصی‌ ازشرق‌ و غرب‌ جمع‌ کرده‌ایم‌ و اسمش‌ را اسلام‌ گذاشته‌ایم‌. عروسی‌ و عزای‌ ما اسلامی‌ است‌؟مراسم‌ و رفتارهای‌ ما اسلامی‌ است‌؟ کجای‌ ما اسلامی‌ است‌؟

 • اگر انسان برای خودش شأنی قایل باشد، به جای طرفداری از حق، به جای حق، از شأن خود مواظبت می کند. و لذا خودبزرگ بینی در اصل نوعی ذلت و کوچک شمردن خود است و انسانی که احساس برتری نسبت به دیگران داشته باشد برای حفظ این احساس، هر ذلتی را می پذیرد.

 

منبع : آینده


شنبه هفتم 6 1388
X