دسته
وبلاگهاي برگزيده
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1685097
تعداد نوشته ها : 1695
تعداد نظرات : 563
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اظهارات مسن ترین زن دنیا درباره عزراییل
مسن‌ترین زن دنیا: عزراییل پرونده‌ام را گم کرده است!
ایرنا: نازبس فروتن با 117 سال سن، رکورد مسن‌ترین زن جهان را که در اختیار بانویی آمریکایی بود، شکسته است.

خوش صحبتی بانوی 117 ساله بوشهری بارزترین نکته‌ای است که اطرافیان او، برای توصیف مسن‌ترین بانوی جهان استفاده می‌کنند.

گفت و گوی خبرنگار ایرنا با نازبس فروتن، به عنوان مسن‌ترین بانوی جهان نیز بر همین امر دلالت می‌کند. فروتن در حالی که دستان پر چروک خود را به موهای سپید و حنایی خود می‌کشد، لبخندی بر لب می‌آورد و می‌گوید: به نظر می‌رسد پرونده زندگی‌ام گم شده، اما دیر یا زود این پرونده پیدا می‌شود و عزرائیل به سراغم می‌آید.

وی می‌گوید که در سال 1271 در روستای سوک از توابع تنگ ارم استان بوشهر به دنیا آمده است و از نظر روحی و جسمی هیچ بیماری خاصی ندارد.

راز طول عمر این بانوی بوشهری را از زبان خودش بشنوید: من هر روز از غذاهای تازه می‌خورم.
البته فروتن، بر "اعتقاد قلبی به خدا" در کنار استفاده نکردن از غذاهای صنعتی تاکید می کند.

مسن‌ترین زن دنیا حرف که از خدا به میان می‌آید، یاد نمازهایی می‌افتد که تا چند سال پیش در مسجد محله خود می‌خوانده که الان چند سال است به دلیل روماتیسم مجبور شده تا نماز خود را در خانه به جای آورد. البته او در حالی که کمی صدای خود را بلندتر و ضربآهنگ آن را قوی‌تر می‌کند، می‌گوید که "الان هم نمازها را ایستاده می‌خوانم".

مسن‌ترین زن جهان که از قوه بینایی و شنوایی خوبی نیز برخوردار است، اضافه می‌کند: تا حالا هیچ وقت برای بیماری توی بیمارستان بستری نشدم و هیچ وقت هم قرص نخوردم و آمپول نزدم.

فروتن حافظه خوبی نیز دارد؛ طوری که خاطراتی را از دوره قاجار را به طور کامل تعریف می‌کند و همیشه با این تعریف‌ها اطرافیان خود را سرگرم می‌کند.

قالیبافی، کشاورزی، دامپروری و هنرهای دستی از مهم‌ترین کارهایی است که وی در طول زندگی انجام داده و در تمام طول زندگی هیچ وقت بیکار ننشسته است.

نازبس فروتن در حال حاضر 81 فرزند، نوه، نتیجه و نبیره دارد. با این حال ابراز امیدواری می‌کند: دوست دارم نوه و نتیجه‌های بیشتری را ببینم.

از او که می‌پرسیم چه آرزویی دارد، کمی فکر می‌کند و می‌گوید: دوست دارم همه مردم ایران کنار هم زندگی کنند و اختلافات و کینه‌ها را کنار بگذارند. مسن‌ترین زن دنیا ادامه می‌دهد: ای کاش همه مردم 120 سال عمر کنند.

پیش از این مسن‌ترین زن جهان، یک زن آمریکایی بود که در شهریور ماه سال جاری در سن 115 سالگی در لس‌آنجلس در گذشت.
منبع : فردا

دسته ها : خبر - حوادث - اجتماعی
يکشنبه پنجم 7 1388
X