دسته
وبلاگهاي برگزيده
ارتباطات
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1454169
تعداد نوشته ها : 2594
تعداد نظرات : 825
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

قالیباف وارد می‌شود

قالیباف که در چند ماه گذشته به دلیل تمایل به پرهیز از مناقشات و جنجال‌های سیاسی از پاسخگویی صریح و علنی به جریان دولت خودداری کرده بود و تنها با ارسال گزارش‌هایی به دفتر رهبر انقلاب، حضور در شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی اطلاعات صحیح را در اختیار مسئولین نظام قرار داده بود، تصمیم گرفته...

در حالی‌که طی چند ماه گذشته، دولت و رسانه‌های زنجیره‌ای از تمامی توان برای فلج کردن و بحرانی نشان دادن مدیریت شهری تهران استفاده کرده‌اند، محمدباقر قالیباف برای پرهیز از ایجاد تنش اقدام به سکوت کرده بود، اطلاعات خبرنگار «آینده» از شکسته شدن سکوت شهردار تهران و افشای بخشی از حقایق پشت‌صحنه حکایت دارد. 

بنابراین گزارش، شهردار تهران قرار است هفته آینده با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی، با پاسخ دادن به اتهامات و ادعاهای مقامات دولتی و رسانه‌های زنجیره‌ای، بخشی از کارشکنی‌ها و اخلالات گسترده در مدیریت شهری تهران از سوی برخی مقامات اجرایی و محافل وابسته به آنان را افشا کند.

تنها چند روز پس از انتخابات، برخی مقامات دولتی و رسانه‌های وابسته به آنان که جدی‌ترین رقیب خود در انتخابات آینده را شهردار کنونی تهران می‌دانستند، با بحران‌سازی و بزرگ‌نمایی ایجاد اخلال در مدیریت شهری تهران و کارشکنی در پروژه‌های شهرداری تهران قصد داشتند وی را ناکارآمد جلوه دهند.

سناریوسازی برای بزرگ نمایی یک ریزش محدود در تونل توحید که امری طبیعی در یک پروژه است و تنها یک کشته بر جای گذاشت، در حالی صورت گرفت که بیش از 150 نفر در سانحه سقوط هواپیمای روسی در قزوین و مشهد کشته شده‌اند، اما رسانه‌های دولتی به کشته‌شدن یک نفر چند برابر دو سانحه سقوط هواپیمای پرداختند.

پس از سناریوسازی برای تونل توحید، اخلال در فعالیت تاکسی‌رانی، یک‌طرفه کردن خیابان ولی‌عصر(عج) و سپس ایجاد بحران در سامانه BRT، در دستور کار رسانه‌های زنجیره‌ای و محافل دولتی قرار گرفت و پس از آن متروی تهران هدف بعدی این سناریوسازی قرار گرفت و دولت با تمام توان شامل دکتر احمدی‌نژاد، ‌رئیس ستاد تبصره 13 و فراکسیون حامیان دولت در مجلس و تمام رسانه‌های وابسته وارد موضوع شدند که اوج آن سخنان دکتر احمدی‌نژاد در شبکه پنجم سیما بود.

با این حال، دکتر قالیباف که در چند ماه گذشته به دلیل تمایل به پرهیز از مناقشات و جنجال‌های سیاسی از پاسخگویی صریح و علنی به جریان دولت خودداری کرده بود و تنها با ارسال گزارش‌هایی به دفتر رهبر انقلاب، حضور در شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی اطلاعات صحیح را در اختیار مسئولین نظام قرار داده بود، پس از آن‌که پروژه بحران‌سازی محافل دولت ساخته به تخریب دستاوردهای نظام و تشویش روانی مردم منجر شده است، تصمیم گرفته تا با حضور در صداوسیما به صورت صریح به اتهامات و ادعاهای مقامات دولتی و رسانه‌های زنجیره‌ای پاسخ داده و بخشی از کارشکنی‌ها و بحران سازی‌ها در مدیریت شهری تهران را افشا کند.

گفته می‌شود پس از اطلاع برخی مقامات دولتی از این قصد دکتر قالیباف، تلاش‌های گسترده‌ برای جلوگیری از حضور وی در صداوسیما آغاز شده است.
منبع : آینده
دسته ها : خبر سیاسی
شنبه بیست و سوم 8 1388
قالیباف: آقای رویانیان مدیر شهرداری تهران نیست
شهردار تهران همچنین با بیان اینکه هیچ موقع قصد گله گذاری نداشته و همیشه تلاش کرده مجموعه امکاناتی که شایسته مردم تهران است فراهم شود، یادآور شد: برخی می‌گویند اگر امکان تهیه واگن وجود ندارد خطوط را افزایش ندهید، به نظر من این نگاه غلطی است و ما حتما باید خطوط و ایستگاه‌ها را افزایش دهیم.
مهر: شهردار تهران با بیان اینکه بخشی از مشکلات مترو در کوتاه مدت قابل حل است گفت: ظرف حداکثر یک ماه آینده مشکلات مترو از قبیل نقص فنی، تامین قطعات و... به شدت کاهش خواهد یافت.

دکتر محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم کلنگ زنی بزرگراه شهید همت، بزرگراه رسالت (حکیم) و افتتاح 29 پروژه عمرانی در منطقه 22 با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بخش دیگری از مشکلات مترو خرید واگن است که حدود 650 میلیون دلار باید واگن خریداری شود که با پیگیری‌های انجام شده حدود 120 میلیون دلار در سال گذشته ال سی باز شد و بخشی از واگن‌ها وارد شدند و امروز در خط تهران - کرج بحران گذشته را نداریم.

به گفته وی اگر این ال سی همزمان برای قطارهای داخل شهر تهران هم باز شده بود طبیعتا امروز این مشکلات وجود نداشت.

مجلس گزارشی از مترو تهیه کرد که نشان داد مشکلات در کجاست، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز گزارش تهیه کرده و به اطلاع همه رساندند. به عقیده من با وجود این گزارشهای روشن، اینگونه عملکرد محل قضاوت است اما معتقدم به هر حال این مشکلات باید حل شود.
-قالیباف، شهردار تهران
شهردار پایتخت همچنین تاکید کرد: دولت باید به طور روشن با شهرداری تهران همراهی کند تا اعتبارات مورد نیاز تامین شود، همچنین مجلس نیز باید در این مورد همراهی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از قطعات نیز وارد شده و هم اکنون در واگن سازی پارس و واگن سازی خود مترو در حال ساخت است، اظهار داشت: اگر اعتبارات فراهم شود و مشکلی در این حوزه نداشته باشیم، قطارهای جدید حداکثر از 3 ماه آینده می‌تواند وارد مدار شود که امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.

شهردار تهران همچنین با بیان اینکه هیچ موقع قصد گله گذاری نداشته و همیشه تلاش کرده مجموعه امکاناتی که شایسته مردم تهران است فراهم شود، یادآور شد: برخی می‌گویند اگر امکان تهیه واگن وجود ندارد خطوط را افزایش ندهید، به نظر من این نگاه غلطی است و ما حتما باید خطوط و ایستگاه‌ها را افزایش دهیم.

مترو ستون فقرات حمل و نقل عمومی است

قالیباف در ادامه به جلسه خود با مجلس شورای اسلامی در سال 86 اشاره کرد و گفت: در آن جلسه مترو را ستون فقرات حمل و نقل عمومی خواندم و بر گسترش آن تایید کردم. همان زمان نیز با وجود اینکه 75 کیلومتر مترو قابل بهره ‌برداری بود ما می‌توانستیم با خرید واگن که طبعا دولت و شهرداری توامان باید اعتبارش را تامین می‌کردند و این کار را انجام دادند، ظرفیت مترو را به دو برابر برسانیم.

وی افزود: یعنی اگر در سال 86 در یک روز قادر به جابجایی یک میلیون و 200 هزار مسافر بودیم واقعا می‌توانستیم دو میلیون و 400 هزار مسافر را جابجا کنیم.

شهردار پایتخت همچنین با اشاره به اینکه توان فنی مترو امکان رسیدن قطار در هر دو دقیقه را دارد اما ما هر 6 دقیقه یکبار از آن استفاده می‌کنیم، بیان داشت: اگر اکنون از ظرفیت دو دقیقه یکبار سر فاصله میان قطارها استفاده کنیم بعدا نیز از همین ظرفیت 6 دقیقه یکبار هم نمی‌توانیم استفاده کنیم و دلیل آن این است که جمعیتی که به دلیل ایمنی و سرعت مترو از آن استقبال می‌کنند در زمان تاخیر یک قطار ‌افزایش یافته است و هزار مسافر قطار به 1500 مسافر در ایستگاه تبدیل شده و توقف قطار نیز که باید کمتر از یک دقیقه باشد، افزایش می‌یابد.

رویانیان مدیر شهرداری نیست

وی همچنین در پاسخ به خبرنگاری که به اظهارات رویانیان در مورد تغییر مدیریت در مترو اشاره داشت تصریح کرد: آقای رویانیان مدیر شهرداری نیست که بتواند در این موضوعات دخالت کرده و تصمیم بگیرد.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید "چرا مصوبه مجلس در مورد کمک دولت به مترو اجرا
اگر اعتبارات فراهم شود و مشکلی در این حوزه نداشته باشیم ، قطارهای جدید حداکثر از 3 ماه آینده می‌توانند وارد مدار شوند که امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.
-محمدباقر قالیباف، شهردار تهران
نمی‌شود؟ " اظهار داشت: این سئوال را باید از دوستان در دولت بپرسید نه از من. مجلس گزارشی از مترو تهیه کرد که نشان داد مشکلات در کجاست، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نیز گزارش تهیه کرده و به اطلاع همه رساندند. به عقیده من با وجود این گزارشهای روشن، اینگونه عملکرد محل قضاوت است اما معتقدم به هر حال این مشکلات باید حل شود.

قالیباف همچنین در خصوص مهمترین مشکلات منطقه 22 گفت: مسئله آب و فاضلاب مهمترین مشکل این منطقه است که البته ارتباطی به شهرداری ندارد اما سعی می‌کنیم در مجموعه دولت این موضوع را پیگیری کنیم.

شهردار تهران در مورد جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در تهران نیز گفت:‌ در این خصوص برخوردهای جدی کرده‌ایم. به عنوان مثال در بخشی از منطقه 19 و همچنین در شمال تهران و ارتفاعات دامنه البرز نیز به طور ویژه این مسئله را مهار می‌کنیم.
دسته ها : خبر سیاسی
شنبه شانزدهم 8 1388
 

افشای ملاقات‌های محرمانه مشایی و دلال رابطه با آمریکا در ویلای شمال

این شخص که اخیراً پس از سفری محرمانه و بدون اطلاع رسانه‌ها به کشور، با بی.بی.سی فارسی مصاحبه می‌کرد، با اظهار اطمینان از تحویل دادن اورانیم توسط جمهوری اسلامی، از جلسات خود با برخی مقامات مهم ایران خبر داد

در حالی که رهبر انقلاب در سخنان صریح خود کسانی که لبخندهای دولت آمریکا را باور کرده و قصد پهن کردن فرش قرمز برای آن‌ها دارند را افراد ساده‌لوح یا گرفتار هوی و هوس دانستند، جزئیات تازه‌ای از ملاقات‌های محرمانه رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور و هوشنگ امیراحمدی در ویلای شمال کشور افشا شده است.

به گزارش خبرنگار «آینده»، اخیراً هوشنگ امیراحمدی که پس از سفری محرمانه و بدون اطلاع رسانه‌ها به کشور، با شبکه بی.بی.سی فارسی مصاحبه می‌کرد، با اظهار اطمینان از تحویل دادن اورانیم توسط جمهوری اسلامی، از جلسات خود با برخی مقامات مهم ایران خبر داد.

اگرچه وی در برابر اصرار خبرنگار بی.بی.سی حاضر به افشای نام مقامی که با وی دیدار کرده است نشد، اما اطلاعات خبرنگار «آینده» نشان می‌دهد که امیراحمدی با اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس‌دفتر و مشاور ارشد دکتر احمدی‌نژاد ملاقات‌هایی داشته است.

گفته می‌شود این ملاقات‌ها برای دور ماندن از چشم نهادهای نظارتی، در ویلایی در استان گیلان انجام شده است.

اگر چه هنوز جزئیات این ملاقات‌ها فاش نشده، اما به نظر می‌رسد سخنان صریح رهبر انقلاب مبنی بر این که اگر مسئولی دل در گرو منافع ملت داشته باشد، فریب لبخندهای آمریکایی ها را نمی‌خورد، اشاره به چنین رفتارهایی دارد.

رهبر انقلاب، پیش از این در اقدامی بی سابقه طی دستوری که به دلیل استنکاف دکتر احمدی‌نژاد از عمل به آن علنی گردید، با انتصاب مشایی به سمت معاون اول رئیس‌جمهور مخالفت کردند، اما پس از آن مشایی به سمت رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، رئیس‌ نهاد ریاست‌جمهوری، مشاور رئیس‌جمهور، رئیس شورای عالی مناطق آزاد و تعدادی دیگر از مسئولیت‌های مهم منصوب شد و اخبار غیررسمی حاکی از تمایل احمدی‌نژاد برای انتصاب وی به عنوان سخنگوی دولت داشت که این میزان مسئولیت برای فردی که از سوی رهبری طرد شده است، جای ابهام دارد.

مشایی که پس از ازدواج مهدی احمدی‌نژاد با دختر وی بیش از پیش به احمدی‌نژاد نزدیک شده است، در انتخابات ریاست‌جمهوری فعال بود و تعدادی از سایت‌های خبری، ستادهای انتخاباتی و فعالیت‌های سیاسی، مشترکاً توسط پسر مشایی و پسر احمدی نژاد مدیریت می‌شد.

دسته ها : خبر سیاسی
شنبه شانزدهم 8 1388
عباس: بروید خر دیگری را پیدا کنید

عباس: بروید خر دیگری را پیدا کنید

  «وقت آن است که خر دیگری را پیدا کنید». این جمله‌ای است که محمود عباس روز پنجشنبه خطاب به اعضای کمیته مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین موسوم به پی.ال‌او یا همان ساف بیان کرد و گفت دیگر حاضر نیست نامزد ریاست تشکیلات خودگردان فلسطینی شود.


محمدرضا نوروزپور: هفته‌نامه تایم آمریکا در ادامه گزارش خود می‌نویسد که ابومازن 74 ساله که تلاش‌های صلح آمریکا در خاورمیانه به شدت به او بستگی دارد با اعلام این پیام از طریق تلویزیون در رام‌الله افزوده است که هیچ بازی و معامله سیاسی در کار نیست و امیدوار است برادران او در ساف منظور او را درک کنند.

در همین حال روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلیس نیز با انتشار این خبر، به نقل از رئیس کنونی تشکیلات خودگردان فلسطینی نوشت که او از تغییر پی درپی سیاست‌های کاخ سفید به شدت سرخورده و عصبانی است و از این بابت که واشنگتن بار دیگر و پس از ادعاهای زیادی که درباره صلح خاورمیانه مطرح کرده بود به نفع اسرائیل عقب‌نشینی کرده است امید خود به آینده را از دست داده است.

از نگاه این روزنامه همه چیز از سفر هیلاری کلینتون به خاورمیانه آغاز شد، جایی که وزیر خارجه اوباما برخلاف رئیسش لحنی مصالحه‌جویانه در برابر ادامه شهرک سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی گرفت و با این کار خود نه تنها عباس و فلسطینی‌ها، بلکه کلیه کشورهای عربی مورد حمایت غرب را خشمگین کرد.

عباس عصر روز پنج‌شنبه بر لزوم تغییر روند کنونی و توقف شهرک‌سازی اسرائیل تأکید کرد. وی افزوده است، شهرک‌سازی اسرائیل در مناطق اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی ادامه دارد و آمریکا نیز نتوانسته است در این خصوص کاری صورت دهد.

سرسختی و لجاجت نتانیاهو، نخست‌وزیر تندروی اسرائیل در پذیرش خواسته اوباما مبنی بر پایان دادن به شهرک‌سازی‌ها سبب شده است تا همگان به ضعف کاخ سفید در ایفای نقشی حیاتی و بنیادی در موضوع صلح خاورمیانه پی برده و لب به انتقاد از اوباما بگشایند. در این بین ناهماهنگی میان شخص رئیس‌جمهور آمریکا و وزیر خارجه او در برخورد با موانع موجود در راه صلح بسیار حائز اهمیت است.

اقدام عباس نمایشی است

اعلام انصراف ابومازن از نامزدی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطینی در انتخابات آینده، با واکنش سریع و متفاوت شخصیت‌ها، احزاب، دولت‌ها و کشورهای مختلف مواجه شده است. در این میان واکنش‌های جنبش اسلامی حماس و آمریکا به این اقدام تأمل برانگیز‌تر بوده است.

حماسی‌ها ابتدا این اقدام عباس را نمایشی خوانده و ادعا کردند ابومازن که به شدت دچار فقدان مشروعیت و محبوبیت شده، در انتظار واکنش‌های داخلی و خارجی است تا با شکوه و جلالی دوباره برای این پست مطرح شود، حال آنکه همگان می‌دانند او به دلایل زیادی از جمله ناتوانی در برقراری آشتی ملی و دفاع از حقوق مردم فلسطین خصوصاً شهروندان غزه به بن‌بست اعتبار رسیده بود.

حماسی‌ها همچنین معتقدند که اگر کناره‌گیری عباس از قدرت صحت داشته باشد در این صورت نمایانگر شکست تلاش‌های سازشکارانه با اسرائیل و تحقق شعار مبارزه و جهاد از سوی آنهاست.

ازنگاه حماس، عباس به این باور و نتیجه رسیده که روند سازش شکست خورده است و حالا عباس به شدت از آمریکایی‌ها که مسبب اصلی او در این شکست هستند عصبانی است. ابومازن برای سازش، همه چیز ارائه کرد. به خاطر این سازش به همه مقتضیات آن از جمله ترور فعالان حماس در کرانه باختری، تعمیق دودستگی میان فلسطینی‌ها و خودداری از موافقت با آشتی ملی و شرطهای آن دست زد اما در مقابل همه این خودشیرینی‌ها، امتیازی نه از آمریکا و نه از اسرائیل و نه از هیچ کجای دیگر نگرفت. به همین دلیل است که عباس حتی از خود نیز عصبانی شده و به اعضای کمیته مرکزی ساف می‌گوید که خر دیگری را برای خود پیدا کنید.

با این همه در میان اعضای حماس اظهاراتی از سر همدردی نیز با عباس مطرح شده است. اگرچه عباس در اظهارات روز پنجشنبه خود از حماس نیز انتقاد کرده و گفت این جنبش باید در سیاست خود به خاطر مردم فلسطین تجدیدنظر کند و به دولت وحدت ملی ملحق شود، احمد یوسف سخنگوی این سازمان گفته است، سخنان عباس به آمریکا و اسرائیل نشان می‌دهد که او در چه موقعیت سخت و دشواری قرار گرفته است.

ناز عباس خریدار دارد

با این همه عباس تنها شانس همه کسانی است که به صلح خاورمیانه دلخوش کرده‌اند. در این بین آمریکایی‌ها بیش از همه نگران این موضوع هستند که اگر حقیقتاً عباس کنار رود ممکن است گزینه بعدی در انجام همین مقدار تلاش نیز ناتوان باشد. کشورهای عربی همسو با غرب نیز از پنجشنبه تاکنون به شدت از این موضع عباس یکه خورده‌اند و به نوبه خود می‌کوشند با رایزنی‌های تلفنی با شخصیت‌های تأثیر‌گذار مانع از کنار رفتن عباس از قدرت شوند.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا که برخی او را مقصر اصلی در ایجاد ناهماهنگی و بروز ناامیدی در میان اعراب می‌دانند، روز پنج‌‌شنبه از تلاش‌های محمود عباس برای برقراری صلح تقدیر کرد و گفت، آمریکا به همکاری عباس در آینده در هر پست و منصبی که باشد، چشم دوخته است.

عباس باز می‌گردد

جانشین‌های احتمالی عباس، سلام فیاض نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان و مروان برغوثی هستند که این آخری هنوز پشت میله‌های زندان اسرائیل به سر می‌برد. با این همه بعید است کار به تعیین جانشین برای ابومازن بکشد.

با وجود اینکه عباس تأکید کرده که قصد نمایش و ناز کردن ندارد و حقیقتاً از نرسیدن به نتیجه‌ای مطلوب درباره صلح خاورمیانه ناامید گشته است. برخی از کارشناسان پییش‌بینی کرده‌اند که ابومازن سرانجام با وساطت اعراب و حتی مداخله آمریکایی‌ها در انتخابات ژانویه شرکت خواهد کرد.

موضع‌گیری جنبش فتح که گفته است محمود عباس تنها نامزد این جنبش در انتخابات آینده است نیز موید این موضوع است که عباس همچنان نیم نگاهی به بازگشت دارد و همه پل‌های پشت‌سرش را خراب نکرده است. برخی از کارشناسان نیز بر این باورند که عباس با این اقدام پیام روشنی برای اعراب و آمریکا ارسال کرده که حتی او که سازشکار‌ترین فلسطینی موجود در سرزمین مقدس است نیز از لجاجت و کینه‌توزی اسرائیلی‌ها به تنگ آمده و زمان آن است که فشار‌های جهانی به این رژیم بیشتر شود.

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : خبر سیاسی - مقالات
شنبه شانزدهم 8 1388
احترام فاتحان لانه به امام+عکس

جمعی از دانشجویان پیرو خط امام که در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نقش داشتند عصر دیروز در حرم امام حضور یافته و با آرمان‌های بیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  عصر دیروز شماری از آنهایی که 13 آبان 58 را رقم زدند برای تجدید پیمان با آرمان‌های امام خمینی( ره) که 30 سال پیش پشتیبانشان بود در حرم مطهر گرد هم آمدند.

در این مراسم که چهره‌هایی مانند معصومه ابتکار، حبیب‌الله بی‌طرف، عباس عبدی، وفا تابش و خانواده محسن میردامادی حضور داشتند، پس از نثار تاج گل و ادای احترام به امام (ره) دعای توسل قرائت شد.
به گزارش ایلنا آنهایی که روز گذشته به حرم امام آماده بودند نگران دو چیز بودند:اول حال آنهایی که نبودند، دوم عاقبت میراث امام(ره).

گفتنی است در طول مراسم مکررا دانشجویان سابق پیرو خط امام از دوستانشان که هم‌اکنون در زندان هستند یاد می‌کردند و در جای خالی آنها سخن می‌گفتند.

ابتکار:رسانه ملی همه چیز را انکار می‌کند

عضو شورای شهر تهران نسبت به فاصله مسئولان از اندیشه و آرمان امام(ره) هشدار داد و گفت:وضعیتی که امروز بدان مبتلا هستیم نمی‌توان گفت: فقط ناشی از دخالت‌های بیگانه است زیرا بخش عمده‌ای از آن به خاطر سوء رفتار و اشتباهات خودمان است و هر روز بیشتر از روز قبل دغدغه فاصله از فکر و آرمان امام برای مردم سالاری دینی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا معصومه ابتکار در حاشیه مراسم ادای احترام دانشجویان مسلمان پیرو خط امام  با بیان اینکه جای بسیاری از دوستان ما در این جمع خالی است اظهار داشت: بسیاری از کسانی که در مقطع انقلاب از خودشان ایثار و فداکاری نشان دادند و برای تحقق آرمان‌های آن جان فشانی و ایستادگی کردند این نگرانی را دارند که آیا این انقلاب مسیر اصلی خود را حفظ کرده یا از آن جدا شده است و این دغدغه هم در خانواده‌های شهدا و هم مبارزان زندانیان دوران شاه وجود دارد.
وی افزود: در دوره فعلی اتفاقاتی افتاده است که تعدادی از زندان رفته‌های دوره رژیم شاه دوباره به زندان رفتند و شماری از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام که امام از آنها به عنوان قهرمان ملی یاد کرد در زندان هستند در حالی که این افراد که اینگونه برای وطنشان فداکاری کرده‌اند امروز هم اصلا پشیمان نیستند.
ابتکار خاطرنشان کرد: به یاد دارم در سال گذشته محسن میردامادی که هم‌اکنون در زندان است حادثه تسخیر لانه جاسوسی را واکنشی طبیعی از سوی نسل انقلاب دانست که نسبت به تهدیدات پیش رو احساس می‌کردند.

این عضو دانشجویان مسلمانان پیرو خط امام ادامه داد: آن جوانان با توجه به اینکه قضیه کودتای 28 مرداد 32 را از پدرانشان شنیده بودند و می‌دانستند که چگونه یک کودتا تمام امیدها و آرمان‌ها از بین رفت و یک دوره بسیار تاریک و سیاه آغاز شده بود را می‌دانستند و لذا دانشجویان به این تحلیل رسیدند که چنین کاری انجام دهند و با بصیرتی که در دوران انقلاب کسب کرده بودند انجام آن را ضروری دانستند.
ابتکار تاکید کرد: تسخیر لانه جاسوسی با تمام توان و در عین حال بدون خشونت و با شیوه‌های مسالمت آمیز انجام شد تا پیام مظلومیت ایران به گوش جهان رسانده شود و جلوی هرگونه توطئه‌ای نیز گرفته شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دولت‌ اصلاحات در ادامه با بیان اینکه امروز بعد از 30 سال، انقلاب اسلامی فراز و نشیب زیادی دارد، تصریح کرد: وضعیتی که امروز بدان مبتلا هستیم نمی‌توان گفت: فقط ناشی از دخالت‌های بیگانه است زیرا بخش عمده‌ای از آن به خاطر سوء رفتار و اشتباهات خودمان است و هر روز بیشتر از روز قبل دغدغه فاصله از فکر و آرمان امام برای مردم سالاری دینی وجود دارد.

ابتکار در پاسخ به سوال دیگری در خصوص فضای امنیتی حاکم در مراسم سالگرد 13 آبان با تاکید بر اینکه یقینا باید تدبیری اساسی در این خصوص اندیشیده شود گفت: این وضعیت، وضعیتی نیست که کشور بتواند آن را ادامه دهد و لذا باید بزرگان متوجه حساسیت شرایط شوند و بدانند انقلاب آنقدر ارزش دارد و آنقدر برای آن فداکاری شده است که اجازه ندهیم با سوءتدبیرها فاصله‌ای که روزبه روز نسل جوان بیشتر از قبل از آرمان‌های انقلاب می‌گیرد، بیشتر شود.
وی در پاسخ به این سوال که چه تدبیرهایی را در این خصوص در نظر دارید اظهار داشت: شاید نخواهم راجع به تدبیرهای مورد نظرم صحبت کنم اما همینکه متوجه شویم شرایط نگران‌کننده است گام مهمی است زیرا رسانه ملی همه چیز را انکار می‌کند و گویی همه چیز به خوبی و خوشی تمام شده است ولی مردم واقعیت را می‌دانند.

منبع : آینده
دسته ها : عکس - خبر سیاسی
جمعه پانزدهم 8 1388
تنها نامه بدون «بسم الله» از امام(ره)
پیام کوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین المللى انعکاس گسترده و کم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏کنند: "حضرت امام به محض اطلاع اعلامیه‏اى صادر فرمودند و درآن اطلاعیه هیأت امریکایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذکر دادند که هیچ کس حق ملاقات با این هیأت امریکایى را ندارد.
حضرت امام به محض اطلاع از سفر هیئت اعزامی از سوی رییس جمهور آمریکا به ایران، اعلامیه‏اى خطاب به شورای انقلاب صادر فرمودند. این تنها اعلامیه حضرت امام است که بدون "بسم اللَّه الرحمن الرحیم " است همانند سوره برائت در قرآن کریم.

به گزارش فارس، پس از تسخیر لانه جاسوسى آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، جیمى کارتر رئیس جمهورى امریکا احتمالًا با هماهنگى عوامل داخلى و بخصوص چند عضو کابینه دولت موقت "رمزى کلارک " و "ویلیام میلر " را براى ملاقات با امام خمینى به ایران اعزام داشت.

نمایندگان اعزامى در حالیکه به ترکیه رسیده بودند و خود را براى سفر به ایران آماده مى‏کردند، پیام فوق الذکر حضرت امام صادر شد و آنان بدون اخذ نتیجه به امریکا باز گشتند.

پیام کوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین المللى انعکاس گسترده و کم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏کنند: "حضرت امام به محض اطلاع اعلامیه‏اى صادر فرمودند و درآن اطلاعیه هیأت امریکایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذکر دادند که هیچ کس حق ملاقات با این هیأت امریکایى را ندارد.

نکته قابل توجه در این اعلامیه آن است که این تنها اعلامیه حضرت امام است که بدون "بسم اللَّه الرحمن الرحیم " است همانند سوره برائت در قرآن کریم ".

*زمان: 16 آبان 1358 ذى الحجه 1399 .
مکان: قم.

مخاطب: شوراى انقلاب اسلامى و مسئولان دولتى.

از قرار اطلاع نمایندگان ویژه کارتر در راه ایران هستند و تصمیم دارند به قم آمده و با اینجانب ملاقات نمایند. لهذا لازم مى‏دانم متذکر شوم دولت امریکا که با نگهدارى شاه، اعلام مخالفت آشکار با ایران را نموده است و از طرفى دیگر آنطور که گفته شده است سفارت امریکا در ایران محل جاسوسى دشمنان ما علیه نهضت مقدس اسلامى است، لذا ملاقات با من به هیچ وجه براى نمایندگان ویژه ممکن نیست و علاوه بر این:

1- اعضاى شوراى انقلاب اسلامى به هیچ وجه نباید با آنان ملاقات نمایند ..
2- هیچ یک از مقامات مسئول حق ملاقات با آنان را ندارند ..
3- اگر چنانچه امریکا، شاه مخلوع- این دشمن شماره یک ملت عزیز ما- را به ایران تحویل دهد و دست از جاسوسى بر ضد نهضت ما بردارد، راه مذاکره در موضوع بعضى از روابطى که به نفع ملت است باز مى‏باشد .

روح اللَّه الموسوى الخمینى
منبع : تابناک
دسته ها : خبر سیاسی - خاطرات
سه شنبه دوازدهم 8 1388

آنچه ضرغامی از دیدار خود با رهبر انقلاب نگفت!

بازتاب های آن جلسه که در نهایت به گردهمایی مدیران کل و معاونان این سازمان منجر شد، نشان می دهد دامنه انتقادها و نارضایتی های رهبر انقلاب آن قدر بوده که ضرغامی تلاش کرده ظرف مدت کوتاهی تمامی عناصر برشمرده را مورد شماتت مدیریتی خودش قرار دهد.

گرچه عزت الله ضرغامی در سرمقاله هفته پیش روزنامه جام جم صحبت های مثبت رهبر انقلاب در دیدار خود با ایشان را تشریح کرد و تلویحا از ادامه کارش تا 5 سال دیگر خبر داد،گفته می شود در این دیدار انتقادهای صریحی نیز به وی شده است.

 

به گزارش خبرنگار آینده، پس از دیداری که دو هفته پیش رئیس سازمان صداوسیما با رهبر انقلاب داشت، شایعه های گوناگونی در مورد تمدید حکم ضرغامی در صداوسیما دهان به دهان شد.

 

اما بازتاب های آن جلسه که در نهایت به گردهمایی مدیران کل و معاونان این سازمان منجر شد، نشان می دهد دامنه انتقادها و نارضایتی های رهبر انقلاب آن قدر بوده که ضرغامی تلاش کرده ظرف مدت کوتاهی تمامی عناصر برشمرده را مورد شماتت مدیریتی خودش قرار دهد.

 

 

در نخستین واکنش به وضعیت موسیقی در شبکه های صداوسیما، رئیس این دستگاه فرهنگی مرکز موسیقی این سازمان را ملزم به ارایه لیستی خنثی کرده که در نتیجه از این پس تنها 147 اثر از بین هزاران اثر موسیقی تولید شده این سازمان اجازه پخش خواهند داشت.

 

از سوی دیگر ضرغامی به سرعت با تمامی مدیران شبکه های سراسری رادیو و تلویزیونی نیز جلسه گذاشته تا نقاط ضعف آنها را بررسی کرده و برنامه مدیران آن را برای تغییرات بررسی کند.

 

جالب است که رئیس سازمان صداوسیما پس از 5 سال ناگهان به فکر تغییرات در بزرگترین دستگاه رسانه ای کشور افتاده و چه بسا که این مدل تلاش ها تاثیر مثبتی در افت شدید جایگاه این رسانه در بین مردم نداشته باشد!

 

 

این دستپاچگی مدیریتی ضرغامی و به خصوص احضار سراسری مدیران کل و معاونانش در حالی است که وی اگر اندکی درایت در زمینه برگزاری مناظره های انتخابات بروز می داد و از القای روش های غیرشرعی و عرفی توسط نزدیکان برخی کاندیداها جلوگیری می کرد، چه بسا امروز وضعیت کشور تا اندازه ای متفاوت بود.

 

رئیس سازمان صداوسیما وقتی در اقدامی غیرقابل توجیه اجتماع طرفداران احمدی نژاد را در میدان ولی عصر با عنوان میلیونها، پخش زنده تلویزیونی کرد و عامل بیشتر ناراحتی ها و توهین های متقابل به دسته رقیب برنده انتخابات شد، باید فکر روزهایی را می کرد که اعتدال رسانه بزرگ کشور را نمی توان هزینه یک دسته سیاسی کرد.

 

 

تلاش های دائم بخش های خبری و شبکه های مختلف این سازمان در روزهای پس از انتخابات به جهت توهین، استهزاء و تخریب چهره معترضان و البته سوء استفاده از فضای موجود برای تسویه حساب های سیاسی چهره های درجه سه با زحمت کشان انقلاب نمی توانست ادامه یابد و همان طور که رهبر انقلاب در نمازجمعه 29 خرداد واکنش تندی به توهین کنندگان به هاشمی داشتند، حالا رئیس سازمان صداوسیما هم باید قدر حسرت زمان رفته را بخورد!

 

رئیس سازمان صداوسیما آن روزی که معاونت سیما را به فردی سپرد که تجربه کار تلویزیونی نداشت و تحت فشار معاونت صدای خود را از چهره قوی مدیریتی در رادیو خالی کرد، باید منتظر روزی می شد که مدیران ناشی منصوب خودش پلکان تغییر او را آذین ببندند.

 

ضرغامی وقتی در برابر تولید مستندهای عجیب و غریب و استفاده از محصولات تفرقه انگیز رسانه های خارجی به منظور خوراک تبلیغاتی و خبری تیم حامی یکی از کاندیداها در صداوسیما سکوت کرد، باید فکر روزی را می کرد که رهبر انقلاب در خطبه های نمازجمعه روز عید فطر واکنش تندی به پخش کنندگان مستند شبکه انگلیسی بروز دهند، مستندی که همه نظام از جمله رهبر انقلاب را نادیده گرفت تا یک نفر قهرمان هسته ای شود!

 

 

رئیس سازمان صداوسیما که علاقه زیادی به عنوان رسانه ملی دارد، وقتی نمی تواند در برابر موج دست ساز یک شبکه 20 متری مانند فارسی یک یا تبعات خبری بی بی سی مقاومت مناسب و جلب اعتماد لازم را داشته باشد، تعجبی ندارد که حالا نیز محدوده موسیقی را محدود می کند، به سریالی که وجه المصالحه آشتی مردم پس از انتخابات شد پیله کرده و به هزار موضوع دیگر وارد می شود.

 

در یک کلام به نظر می رسد ضرغامی باید در این دوره با عبرت گرفتن از عاقبت فشارپذیری از گروه های فشار ذی نفوذ که جایگاه قانونی ندارند و البته پس از گرفتن بهره کافی از او و صداوسیمایی که با پول مردم اداره می شود، همواره پشت او را خالی کرده و مدعی می شوند، به تجدید نظر جدی در این رویه در این سازمان عریض و طویل بپردازد.
دسته ها : خبر سیاسی
يکشنبه دهم 8 1388

تروریست‌ها در پیشاور حمام خون به راه انداختند

تروریست‌ها در پیشاور حمام خون به راه انداختند

 سارا معصومی: درست چند ساعت پس از آنکه دختران پاکی با پیراهن‌های قرمز و لب‌هایی خندان از وزیر امور خارجه ایالات متحده در فرودگاه اسلام آباد استقبال کردند،

در پیشاور قریب به نود نفر از شهروندان غیرنظامی پیراهنی از خون بر تن کردند. انفجار در پیشاور که به نوعی مغز اقتصادی پاکستان به حساب می‌آید، سفر سه روزه هیلاری به پاکستان را در همان ابتدای امر بر کام رهبران پاکی تلخ کرد. انفجار در یک بازار قدیمی در پیشاور رخ داد. بازاری که کوچه و پس‌کوچه‌های آن تا چند روز دیگر با خون سنگفرش خواهند بود و بوی گوشت سوخته مشام رهگذران را آزار خواهد داد. تعداد کشته‌های این حادثه همچنان سیر صعودی خود را طی می‌کند. بنابر آخرین اطلاعات داده شده قریب به نود نفر در جریان این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. آمار زخمی‌ها نیز به دویست نفر رسیده است. تلویزیون پاکستان از زمان وقوع این حادثه و مشخص شدن ابعاد آن هر چند دقیقه یک‌بار گزارشی ارائه می‌دهد و البته از کمبود خون برای تزریق به حادثه‌دیدگان سخن می‌گوید. یکی از شاهدان عینی آغاز این تراژدی را اینگونه تعریف می‌کند: شاید باور نکنید اما همه چیز از انفجار بمب در یک ماشین پارک کرده آغاز شد. ماشین درست در محلی پارک شده بود که غالباً مرکز خرید خانم‌های پاکی است که کودکان خردسال خود را هم همراه دارند.

تلویزیون پاکستان در پخش مستقیم این حادثه، زنان و کودکان آغشته به خونی را نشان می‌داد که در حالی که سعی می‌کردند بدن‌های برهنه شده بر اثر انفجار بمب را پنهان کنند از درد فریاد می‌کشیدند. ساختمان سه طبقه‌ای که در مجاورت ماشین پارک شده قرار داشت، کاملاً فروریخته و عابران را در زیر خود مدفون کرد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته اما ناگفته پیداست که طالبان در مقام انتقام برآمده‌اند. عملیات ارتش در شمال و شمال غربی پاکستان که هم‌مرز با افغانستان هم است و کشتار شبه‌نظامیان خشم رهبر طالبان را برانگیخته ‌است. ارتش در وزیرستان جنوبی معادلات طالبان را بر هم ریخته است و از آن طرف طالبان هم در استان‌هایی مانند پیشاور و اسلام‌آباد تلافی می‌کند.

پاکستان هر روز بیشتر از دیروز در باتلاق ناامنی فرومی‌رود. تنها در طول سه هفته گذشته جمعاً 250 نفر جان خود را از دست داده‌اند. یا خودروهای بمب‌گذاری شده جان شهروندان را می‌گیرد و یا عاملان انتحاری که ترجیح می‌دهند بمیرند اما دولت پاکستان را هم ساقط کنند. این انفجارها درست در زمانی صورت گرفت که هیلاری کلینتون در نخستین سفر خود به پاکستان از زمان تصدی این پست، قصد داشت از عملکرد دولت در مقابله با تروریست‌ها قدردانی کند. هیلاری اما در بدو ورود به پاکستان از ارتش و دولت این کشور خواست تا با مشاهده فعالیت تروریست‌ها ناامید نشوند و تا انهدام کامل آنها از پای ننشینند. هیلاری با اشاره به روابط حسنه میان اسلام‌آباد و واشنگتن تأکید کرد که روابط میان دو کشور همچنان سیر صعودی پیشرفت را طی خواهد کرد. هیلاری پس از این حادثه که سه ساعت پس از ورود او به پاکستان رخ داد، در مصاحبه‌ای مطبوعاتی در این خصوص گفت: عاملان این بمب‌گذاری‌ها ترسوهایی هستند که جرات مبارزه رودررو را ندارند. اگر افراد پشت پرده این عملیات‌های تروریستی به عقاید خود ایمان دارند باید به روند سیاسی کشور ملحق شوند و طرفداران خود را جلب کنند.

روابط میان دو کشور با توجه به بودجه سالانه 7 میلیارد دلاری کمک واشنگتن به اسلام آباد همچنان روزهای پرالتهابی را تجربه می‌کند. بسیاری از ژنرال‌های پاکی آمریکا را به دخالت در امور داخلی پاکستان متهم می‌کنند. در این میانه اما خودداری ارتش ایالات متحده از کمک مستقیم به دولت در وزیرستان جنوبی مراتب دلگیری پاکی‌ها را فراهم کرده است. پاکی‌ها به شدت نگران قطع کمک‌های واشنگتن به خود در مسیر مبارزه با طالبان هستند.

کارشناسان مسائل منطقه‌ای متفق‌القول بر این باورند که شبه نظامیان به دنبال خسارت‌های وارده بر این گروه در شمال به دنبال بی‌ثبات کردن دولت مرکزی و ایجاد انحراف در هدف ارتش هستند. پیش از این نیز طالبان هشدار داده بود که در صورت هدف قرار گرفتن مواضعش در شمال، شهروندان شهرهای بزرگ را هدف قرار خواهد داد. از زمان آغاز این حملات گسترده، ارتش پاکستان موفق به کشتن حداقل 230 شبه نظامی شده است. سی هزار سرباز پاکی در وزیرستان جنوبی تلاش شبانه‌روزی برای به دست گرفتن کنترل منطقه را آغاز کرده‌اند.

پیشاور پیش از این نیز در ابتدای ماه جاری هدف حمله تروریست‌ها قرار گرفته بود. در آن حادثه 48 نفر جان خود را از دست دادند. ساعاتی پیش از این حمله نیز در پیشاور زمزمه‌هایی شنیده می‌شد مبنی بر تلاش شبه‌نظامیان برای منفجر کردن دو خودرو بمب‌گذاری شده. همزمان مقام‌های پاکی ادعا کردند که نیروهای امنیتی این کشور فردی را که گفته می‌شود رئیس طالبان پاکستان در استان پنجاب است، دستگیر کرده‌اند. این فرد قاری اشتیاق نام دارد و در شهر باهاوالپور دستگیر شده است.

همزمانی فعالیت تروریست‌ها در افغانستان و پاکستان

درست در شرایطی که دولت پاکستان در شوک ناشی از انفجار در پیشاور بود، در کشور همسایه افغانستان هم تروریست‌ها جان مددکاران سازمان ملل را گرفتند. در کابل تروریست‌ها حیا را به کناری نهاده و با ورود به پایتخت ویلای محل سکونت مددکاران سازمان ملل را به محاصره خود درآوردند. در جریان دو ساعت تبادل آتش میان دوطرف، شش مددکاران سازمان ملل و شش افغان جان خود را از دست دادند. سفارت ایالات متحده در افغانستان ضمن تأیید این خبر اعلام کرد که یکی از کشته‌شدگان آمریکایی بوده است. همزمان موشکی نیز از جانب طالبان به سمت هتلی در پایتخت پرتاب شد.

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : خبر سیاسی - مقالات
چهارشنبه ششم 8 1388

شعار دانشجویان در برابر سفارت عربستان: این حج آمریکایی تعطیل باید گردد

 جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و تشکل‌های مختلف دانشجویی از جمله جنبش عدالتخواه دانشجویی و دانشگاه امام صادق، دفتر تحکیم وحدت، دانشگاه تهران، دانشگاه پیام نور و ... در اعتراض به حملات تروریستی اخیر در شهرستان سرباز زاهدان و کردستان و کشتار مسلمانان یمن و اعتراض به سران کشور عربستان مقابل سفارت این کشور تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، دانشجویان در این تجمع با سر دادن شعارهایی از جمله "ما به رکاب رهبری می‌میریم، ‌انتقام شوشتری را می‌گیریم"، "سیاست سعودی محکوم باید گردد"، "این حج آمریکایی تحریم باید گردد و غیره در دست داشتن پلاکاردهایی با همین مضامین و کاریکاتورها و عکس‌هایی از سران کشورهای آل‌سعود به اعتراض خود ادامه دادند.

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : مذهبی - خبر سیاسی
سه شنبه بیست و هشتم 7 1388
دستور صریح حضرت امام(ره) برای جلوگیری از ورود نظامیان به بازی های سیاسی  
 

 در حالی که برخی گروه های سیاسی با انواع و اقسام توجیهات ، سعی می کنند ورود نظامیان به عرصه سیاست را مجاز و مشروع تلقی کنند ، مروری بر وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره) حاکی از آن است که ایشان بیشترین تاکیدات را در باب منع ورود این قشر به سیاست داشته اند.

تأمل در ادبیات حضرت امام (ره) در بخش مربوط به وصایای ایشان به نظامیان حاکی از آن است که ایشان نه تنها وارد شده به سیاست را برای نظامیان ممنوع کرده اند ، بلکه فراتر از آن ، تاکید داشته اند که این نیروها حتی به این مسائل نزدیک هم نشوند و خود را از بازی های سیاسی دور نگه دارند.

امام(ره) همچنین در وصیت نامه خود صراحتاً "بسیج" را نیز در زمره قوای مسلح آورده و آن را نیز از ورود به سیاست منع کرده اند و جالب اینجاست کسانی که امروز با ادعای پیروی از امام(ره) بسیج را غیرنظامی و مجاز به ورود به سیاست می دانند ،حتی یک بار هم وصیت نامه بنیانگذار جمهوری اسلامی را نخوانده اند!

امام در وصیت نامه خویش ، هشدار می دهند که ورود نظامیان به سیاست باعث "تباهی" است و از مسوولان و مشخصاً از رهبری بعد از خودشان می خواهند که جلوی این کار را از همان قدم اول بگیرند و به نظر نمی رسد ایشان صریح تر و قاطعانه تر از این می توانسته اند در باب منع ورود نظامیان به سیاست بنویسند و وصیت کنند.

متن کامل بخش مربوط به منع مداخله نظامیان در سیاست در وصیت نامه امام خمینی(ره) چنین است:

« نه تنها وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام ،عدم دخول نظامی در احزاب و گروهها و جبهه ها است به آن عمل نمایند؛ وقوای مسلح مطلقاً ، چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند.

در این صورت می توانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند. و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است ،دولت و ملت و شورای دفاع و مجلس شورای اسلامی وظیفه شرعی و میهنی آنان است که اگر قوای مسلح ، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد،برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب واردشوند که - بی اشکال به تباهی کشیده می شوند - و یا در بازیهای سیاسی واردشوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند. و بر رهبر و شورای رهبری است که باقاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.»

منبع : بازیاب
سه شنبه بیست و یکم 7 1388
X