دسته
وبلاگهاي برگزيده
ارتباطات
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1454117
تعداد نوشته ها : 2594
تعداد نظرات : 825
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
فرارو- هنوز ماجرای خروج از ریل قطار تهران- مشهد داغ بود که ناگهان یک هواپیمای در مشهد دچار سانحه شد اما به شکل معجزه آسایی، مرگ کسی را در پی نداشت، این حادثه هم چون حادثه روز گذشته و حوادث جاده‌ای همه روزه کشور نشان از ناامنی مفرط در وسایل حمل و نقل عمومی است.

به گزارش فرارو، اما طبیعتا داستان سقوط‎‌ها و از ریل خارج شدن‌ها بیشتر از تصادفات جاده‌ای بازتاب می‌یابند. سانحه امروز صبح هواپیمای توپولوف در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در حالی رخ می‌‎دهد که این چندمین هواپیمایی است که در سال‌های اخیر یا سقوط می‌کند و یا دچار نقص فنی می‌شود. در حالی‌که حادثه سقوط هواپیمای کاسپین در 24 تیر ماه امسال روبه فراموشی بود که ناگهان یک توپولوف دیگر این بار در مشهد دچار حریق شد تا دوباره ماجرای هواپیما‌های روسی در اذهان متبادر شود. 

آتش در هواپیما
صبح امروز یک فروند هواپیمای توپولوف به شماره پرواز 6437 خطوط هواپیمایی تابان با 156 مسافر که از آبادان به مشهد می آمد، دچار سانحه شد که 37 نفر از سرنشینان آن مجروح شدند که 30 نفر آنها سرپایی مداوا و مرخص شده اند. سخنگوی سازمان هواپیمایی در این باره گفت؛ که در پرواز صبح امروز، خلبان هنگام فرود در فروگاه مشهد دید حداقلی داشته اما به علت بودن بیمار بد حال در هواپیما، مجبور به اعلام فرود اضطراری می شود که در هنگام فرود، این هواپیما دچار سانحه می شود.

مدیر کل فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد نیز در این باره اظهار داشت: «با شرایط دید کم و عدم توجه خلبان به این شرایط و در عین تذکرات برج مراقبت هواپیما در حال فرود، دچار آتش سوزی می شود.» اسماعیلی افزود: «با اینکه برج مراقبت به خلبان تذکر می داد ولی خلبان با مسئولیت خود با اظهار اینکه مریض بد حال دارد در مشهد فرود می آید که البته این مسئله دچار آتش سوزی می شود.» وی تصریح کرد: «برج مراقبت در زمان فرود هواپیما آتش سوزی را مشاهده و زنگ خطر را روشن می کند و در این لحظه بلافاصله آتش نشانی در محل حاضر می شود و البته حدود پنج دقیقه از آغاز تخلیه مسافران هواپیما شعله ور شده است.»

پس از این که هواپیمای توپولوف روسی در مشهد دچار سانحه شد و بازتاب رسانه‌ای این حادثه افزایش یافت، مدیر شعبه مشهد هواپیمایی تابان از ورود هواپیماهای هندی در هفته آینده خبر داد. وی خاطرنشان کرد: «این هواپیما‌ها از هفته آینده وارد کشور می‌شود و اینکه در چه زمانی هواپیماهای توپولف از رده خارج می‌شود در حوزه ما نیست و ما پاسخگوی آن نیستیم.»

به نظر می‌رسد مسئولان هواپیمایی کشور از این مسئله بیمناک هستند که حادثه امروز در فضای نسبتا آرام سیاسی کشور مورد توجه قرار گیرد و برای آنها تبعاتی داشته باشد. در همین رابطه وزیر راه ترابری به مجلس شورای اسلامی احضار شد.

علی اکبر آقایی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: «در پی سانحه هوایی مشهد و سانحه قطارهای تهران - کرمان و تهران - مشهد، کمیسیون عمران مجلس از مسئولان مربوط به این حوزه برای ارائه توضیحات به نمایندگان مجلس خواست تا در جلسه امروز کمیسیون ساعت 14 حضور پیدا کنند.»

اما تجربه تاریخی راجع به دیگر حوادث هوایی ثابت کرده است که این احضار‌ها و خرید هواپیماهای جدید فقط مختص زمانی است که حادثه رخ دهد و پس از گذشت زمان تمام آن حوادث از ذهن پاک می‌شوند و به فراموشی سپرده خواهند شد، پس از سقوط هواپیمای کاسپین قزوین و ایلیوشین و چندین و چند نقص فنی در هواپیماهای خطوط مختلف هیچ اتفافی نیافتاد و ناوگان هوایی کشور با همان وضعیت شکننده به کارش ادامه داد تا امروزدوباره شاهد حادثه آفرینی یک روسی دیگر باشیم. 

توپولوف در صدر هواپیما‌های قاتل
در میان رده بندی سقوط هواپیماهای مختلف در ایران توپولوف در صدر قرار دارد این هواپیمای روسی تا به امروز 5 بار در ایران دچار سانحه شده است، این در حالی است که توپولوف در کنار آنتونوف، ایلیوشین از هواپیماهای روسی هستند که تاکنون جان چندصد ایرانی را گرفته‌اند.

توپولوف154 هواپیمای میان برد و ساخته شرکتی با همین نام در روسیه است و اولین بار در سال 1968 به پرواز درآمد. در ایران شرکت های هواپیمایی ایران ایر تور، کاسپین، تابان و کیش ایر کاربر این هواپیما هستند. حادثه امروز صبح در فرودگاه مشهد پیش از این نیز تجربه شده بود اما این بار به خیر گذشت، در 12 شهریور 85 هواپیمای توپولوف154 ایران ایر تور در فرودگاه مشهد سقوط کرد در آن حادثه 28 نفر کشته و 50 نفر زخمی شدند.

با وجود این که توپولوف در روسیه از ناوگان هوایی این کشور خارج شده است اما مسئولین ایرانی شرقی یا غربی بودن هواپیما را دلیلی برای ایمن بودن آنها نمی دانند مهدی صادقی - مدیرعامل شرکت‌ هواپیمایی ایران ایرتور که کلیه ناوگان آن توپولوف است (14 فروند)، با تاکید بر اینکه توپولوف‌ها هواپیماهای بسیار خوبی هستند، تصریح کرد: «موتور هواپیما قطعه اصلی و بحث جدی در ایمنی هواپیما است که توپولوف‌ها موتور بسیار قوی دارند و تنها تفاوت هواپیمای شرقی و غربی در طراحی، راحتی صندلی‌ها و فضای داخلی و زیبایی هواپیماست؛ اما به لحاظ ایمنی هیچ ‌فرقی با هواپیماهای غربی ندارد، بلکه بعضا از قوت و قدرت بیشتری هم برخوردار است.» 

برخی دیگر از مسئولین کشور نیز توپولوف را ایمن ترین هواپیما می‌دانند در این راستا سفیر ایران در روسیه هواپیمای توپولوف را هواپیمای امنی می داند که میزان سقوطش در مقایسه با ایرباس کمتر است.

محمود رضا سجادی چندی پیش در این باره به فارس گفت: « شما اگر در مسیرهای داخلی روسیه، سوار توپولوف‌های 154 ‌شوید در خواهید یافت که به هیچ وجه از لحاظ زیبایی و راحتی با ایرباس فرقی ندارند. متأسفانه توپولف در ایران به بدترین وجه، عرضه می‌شود، موکت‌های کثیف، صندلی‌های نزدیک به هم، قیمت آزاد بلیط و .... و نیز تصادفاتی که به اصل هواپیما ارتباطی نداشت، همه دست به دست هم دادند تا تصویری ترسناک از این هواپیما ارائه دهند. در حالی که توپولف 154 جزو امن‌ترین هواپیماهای دنیاست. از لحاظ اقتصادی هم به صرفه است و تنها هواپیمایی که در خطوط ایران سود می‌دهد، این هواپیماست.»

در شرایطی که مسئولین کشور به دنبال این هستند که ثابت نمایند توپولوف بهترین هواپیماست برخی کارشناسان امر معتقد هستند که تحریم‌ها جهانی علیه ایران سبب شده است که دولت ایران برای خرید هواپیماهای جدید دچار محدودیت شوند. 

مسعود مهاجر کارشناس حمل و نقل در این باره گفت: «مشکل ما در ایران محدودیت خرید هواپیما است که نمی توانیم از همه جا انواع هواپیما ها را بخریم، به همین دلیل هم تاحدود زیادی به هواپیماهای شرقی وابسته شده ایم. شرکت هواپیمایی کاسپین تمام ناوگان هوایی اش توپولف است.»

بنابر گفته مهاجر هواپیماهایی که از کشورهای شرقی تهیه می شوند هم کهنه و هم ارزان قیمت هستند. مهاجر همچنین گفت: «دولت می تواند از طریق قیمت گذاری صحیح صندلی پروازی و باز گذاشتن دست شرکت ها در تعیین نرخ بلیط های شان امکاناتی فراهم کند که حداقل شرکت هایی که باید تزانامه مثبتی داشته باشند، بتوانند هواپیماهای نو تر شرقی تهیه کنند. هواپیماهایی که ما در حال حاضر از بلوک شرق می خریم معمولا بالای 15 تا 17 سال سن دارند. فکر می کنم هواپیمایی هم که به تازگی سقوط کرده بیش از این مدت خریداری شده که درآن زمان هم کهنه بوده است.»
دسته ها : خبر - مقالات - حوادث
دوشنبه پنجم 11 1388

تعداد مجروحان حادثه هوایی مشهد به 46 نفر رسید

 سانحه هوایی آتش گرفتن هواپیما هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تاکنون کشته ای نداشته است اما 46 مجروح این حادثه به بیمارستانهای مشهد منتقل شده اند.

به گزارش مهر،مدیر کل ستاد حوادث غیرمترقبه خراسان رضوی مهر اظهار داشت: سانحه دیدگان هواپیمای توپولوف آبادان - مشهد که 46 نفر هستند به بیمارستانهای کامیاب (امدادی) و امام رضا (ع) منتقل شده اند.

سید جواد عرفانیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون گزارش از فوت کسی در این حادثه نداشته ایم و اغلب افراد منتقل شده به بیمارستان دچار شوک و استرس هستند.

وی اظهار داشت: اغلب این مسافران زائران عتبات عالیات و اهل خراسان رضوی هستند که از پس از بازگشت از عتبات از آبادان به مشهد برمی گشتند.

عرفانیان تصریح کرد: یک سوم هواپیما پس از فرود و آتش گرفتن از آن جدا شده و داخل هواپیما دچار حریق شده است.

عرفانیان یادآور شد: بلافاصله پس از حادثه نیروهای هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و سازمان فردوسهای مشهد در محل حاضر شدند و اقدام به امداد رسانی به حادثه دیدگان و اطفا حریق کردند.

 

دسته ها : خبر - حوادث
يکشنبه چهارم 11 1388

مبع : بازیاب

دسته ها : عکس - حوادث
سه شنبه بیست و نهم 10 1388
haiti_time_07

منبع : فردا
دسته ها : عکس - حوادث
يکشنبه بیست و هفتم 10 1388
توریست آفریقایی طعمه کوسه شد

توریست آفریقایی طعمه کوسه شد

یک توریست اهل زیمبابوه که در حال شنا در یکی از مشهورترین وشلوغترین سواحل افریقای جنوبی بود طعمه کوسه شد.

به گفته شاهدان عینی این حمله در روز چهار شنبه بعداظهر رخ داد و لوید اسکینر اهل زیمبابوه که در فاصله یکصد متری ساحل قرار داشت و برای تنظیم عینک شنایش لحظه ای ایستاده بود ناگهان توسط کوسه ای به زیر آب کشیده شد و لحظه ای بعد بازوی او در هوا دیده می شد و دریا پر از خون بود .

سازمان مدیریت بحران  شهر کیپ تاون پیش از این هشدار داده بود که کوسه ها در آبهای این منطقه دیده شده اند اما در آن زمان پرچم هشدار دهنده حضور کوسه در آنجا دیده نمی شد.

دیلی تلگراف/14 ژانویه

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : خبر - حوادث
جمعه بیست و پنجم 10 1388


صورت یک دختر سوئدی که بعد از واکنش به داروی Paracetamol سیاه شده و صدمه زیادی دیده بود دوباره به حالت اولیه خود رشد کرد.

"اوا اهلین" 19 ساله بعد از مصرف این دارو که به طور معمول به عنوان مسکن استفاده می‌شود نسبت به آن واکنش‌های آلرژیک نشان داد که فقط یک نفر از هر یک میلیون نفر ممکن است در سطح جهان دچار چنین حالتی شود.

در طی این واکنش بدن او با شرایط کشنده ای دچار شد و تمام بدن او مورد حمله واقع شد و باعث شد پوست او به طور کامل سوخته و تاول بزند .در طی این بیماری قسمت‌های زیادی از بازوها ، کمر ، قفسه سینه و شکم او دچار آسیب‌های زیادی گردید و صورت او نیز به شدت دچار آسیب دید که گویا در حال محو شدن بود.

او در این باره گفت : وضعیت من به گونه این بود که انگار چیزی در زیر پوست من حرکت می‌کرد و آن را از بین می‌برد ، همه چیز کاملا شبیه فیلم‌های ترسناک بود.

کابوس این دختر از سپتامبر سال 2005 آغاز شد که او در یک روز تعطیل دچار تب شد.در سن 15 سالگی به او گفته شد برای کاهش علائم بیماری خود چند قرص Paracetamol مصرف کند ، اما ترکیب ویروس موجود در بدن او و داروی مصرفی واکنش بسیار شدیدی را در بدن او ایجاد کرد.

پس از گذشت یک روز زخم‌هایی سراسر بدن و صورت او را پوشاند به طوری که زمانی که او به آینه نگاه کرد نتوانست چهره خود را تشخیص دهد.

اما سرانجام بعد از گذشت چند سال او سرانجام توانست به زندگی عادی بازگردد ، اما هنوز هم پوست او به شدت نسبت به آفتاب حساس است و باید هر روز دوبار قطره‌های چشم مصرف کند.

پروفسور فولک ژوبرگ یکی از پزشکانی که اوا را درمان کرده است در این باره گفت: او بسیار خوش شانس بود که از این وضعیت نجات پیدا کرد و صورت او دوباره به شکل اولیه خود رشد کرد.

این بیماری بسیار نادر است و ممکن است فقط یک میلیونوم جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار دهد و زمانی که فردی با این شرایط دچار شود هیچ راهی برای درمان آن نیست .

این بیماری 40 درصد از مبتلایان به خود را می‌کشد و در میان زنان هم شیوع بیش‌تری دارد. 

مرجع : خبر آنلاین
دسته ها : خبر - حوادث
پنج شنبه بیست و چهارم 10 1388
ترس سلطان از همسر/ عکس

ترس سلطان از همسر/ عکس

قدرت همسر

شیر هم از همسرش حساب می برد حتی اگر سلطان جنگل خوانده شود

منبع : خر آن لاین
دسته ها : عکس - حوادث
چهارشنبه بیست و سوم 10 1388

ساخت مدرسه با کاغذ باطله/ عکس

 یک زوج دوستدار محیط زیست در تایوان مدرسه کوچکی را تاسیس کردند که با استفاده از کاغذ روزنامه های باطله ساخته شده است.


 خبرگزاری مهر نوشت:

 جان لاموری کانادایی به همراه همسر تایوانی خود با استفاده از بیش از هزار کیلوگرم کاغذ روزنامه باطله که مقدار زیادی از آنها را دانش آموزان منطقه جمع آوری کرده بودند این مدرسه را به وسعت 75 مترمربع ساختند.

جان لاموری در این خصوص اظهار داشت: "من محیط زیست را حس می کنم و به خصوص به استفاده دوباره از چیزها فکر می کنم."

این مرد کانادایی با استفاده از یک وانت حمل تختخواب و ماشین چمن زنی یک دستگاه مخلوط کن بزرگ ساخت و داخل آن کاغذهای روزنامه، آب و سیمان ریخت و ماده لازم برای ساخت دیوارهای با ضخامت شش اینچ این مدرسه را آماده کرد.

وی افزود: "کلا من از ماشینهای مخلوط کن بزرگ خوشم می آید."

براساس گزارش رویترز، این مدرسه کاغذی دوستدار محیط زیست گنجایش تحصیل 16 دانش آموز را دارد.

مدرسه

دسته ها : خبر - حوادث
شنبه نوزدهم 10 1388
اطلاعیه ترحیم ،‌ 3 برادر را به هم رساند
اما آگهی ترحیم یکی از بستگان مشترک این سه برادر باعث شد حسین که متوجه شباهت فامیلی خود با علی اکبر و باقر شده بود شماره تلفن برادرانش را پیدا کند و سه برادر پس از 52 سال به یکدیگر برسند.
یک اطلاعیه ترحیم باعث شد سه برادر دامغانی پس از نیم قرن جدایی یکدیگر را پیدا کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حسین ملاحاجی زاده 52 ساله ساکن روستای جزن دامغان و باقر ملاحاجی زاده 70 ساله و علی اکبر ملاحاجی زاده 88 ساله ساکن روستای محمدآباد دامغان در حالیکه فقط 25 کیلومتر از هم فاصله داشتند 52 سال بی خبر از یکدیگر زندگی می کردند.

پدر این سه برادر مرحوم علی اصغر ملاحاجی زاده در سال 1335 پس از فوت همسر اول خود ( مادر علی اکبر و باقر ) با همسر دوم خود ( مادر حسین ) در روستای جزن ازدواج کرد و چند سال پس از ازدواج دوم از دنیا رفت.

اما آگهی ترحیم یکی از بستگان مشترک این سه برادر باعث شد حسین که متوجه شباهت فامیلی خود با علی اکبر و باقر شده بود شماره تلفن برادرانش را پیدا کند و سه برادر پس از 52 سال به یکدیگر برسند.
منبع : تابناک
دسته ها : خبر - حوادث
جمعه هجدهم 10 1388


زوجی مسن بعد از تولد نوه شان با هم دچار اختلاف شدند و ترجیح دادند به زندگی مشترک شان پایان بدهند.
 
این زوج صبح دیروز به مجتمع قضایی خانواده تهران رفتند و با اصرار از قاضی شعبه 268 خواستند حکم طلاق آنها را صادر کند. زن مسن که حبیبه نام دارد به قاضی حسن عموزادی گفت؛«من و عروسم رابطه چندان خوبی با هم نداشتیم. در واقع از همان اول هم با ازدواج پسرم با مینو زیاد موافق نبودم اما نتوانستم نظرم را اعمال کنم. پس از آنکه زندگی مشترک پسر و عروسم شروع شد سعی داشتم رفت و آمدی با آنها نداشته باشم تا اینکه پس از مدتی نوه ام به دنیا آمد. او آنقدر برایم عزیز بود که به خاطرش نظرم را درباره مینو تغییر دادم و رفتارم با وی بهتر شد حتی تصمیم گرفتم چند روزی به خانه پسرم بروم و از مینو و دخترش مراقبت کنم اما بعد از آن بود که بهانه گیری های شوهرم شروع شد. او از آن زمان به بعد زندگی را به کامم تلخ کرده و به هر بهانه یی دعوا و مشاجره راه می اندازد. این رفتارهای همسرم آنقدر ادامه پیدا کرد که تصمیم گرفتیم از هم جدا شویم.» 

پس از اظهارات این زن، شوهرش ماجرا را این طور توضیح داد؛ «من در روابط همسرم با مینو هیچ دخالتی نمی کردم و ترجیح می دادم خودشان مشکلات موجود را برطرف کنند اما وقتی نوه مان به دنیا آمد زندگی من دستخوش تحول شد. از آن به بعد همسرم بیش از حد به مینو و دخترش توجه می کند و کارهای خانه را فراموش کرده است، او دیگر اهمیتی به من نمی دهد. او از یاد برده است شوهر دارد. من نمی توانم با چنین زنی زندگی کنم و حالا که او نوه اش را به من ترجیح می دهد بهتر است از هم جدا شویم.»
 
قاضی عموزادی بعد از شنیدن اظهارات دو طرف، آنها را به سازش دعوت کرد اما نصیحت های او بی فایده بود و در نهایت حکم طلاق صادر شد.

 

منبع : فرارو

دسته ها : خبر - حوادث
سه شنبه پانزدهم 10 1388
X