دسته
وبلاگهاي برگزيده
ارتباطات
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1454249
تعداد نوشته ها : 2594
تعداد نظرات : 825
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

یار مادر

واکسی

آه پیری

نه کاغذ .نه قیچی.فقط سنگ

عاشق برف

خجالتی

عکس روستای پالنگان از روستاهای زیبای کردستان ودختری با لباس زیبای کردی

تصاویر "بابک احسانی "

دسته ها : عکس - اجتماعی
چهارشنبه هفتم 11 1388

 

 

پیش از این‌ها بهار دیگر بود، هیچ سروی زمین نمی‌افتاد
و تبر این‌چنین عزیز نبود، و درخت این‌چنین نمی‌افتاد

فصل فصل شکوه ابراهیم، جنگ جنگ بت بزرگ و خدا
گرچه نمرود بود و آتش هم، قلب‌ها از یقین نمی‌افتاد

باغ‌هامان نچیده‌تر بودند، میوه‌هامان رسیده‌تر بودند
شاخه‌ای هم اگر تبر می‌خورد میوه‌ای دستچین نمی‌افتاد

پیش از این روزگار دیگر بود، چشم‌ها سفره نمک بودند
در پی دست دوستی‌هامان مار از آستین نمی‌افتاد

کاش مثل قدیم‌ها بودیم، همه تکرار یک صدا بودیم
و صدا مثل کوه بود، کوهی که هیچ‌گاه از طنین نمی‌افتاد

کاش مثل قدیم‌ها، آری، بعد از این عیدهای تکراری
در دل سیزده‌بدرهامان حسرت هفت‌سین نمی‌افتاد

 

اسماعیل محمدپور

دسته ها : ادبی - شعر - اجتماعی
چهارشنبه هفتم 11 1388
دسته ها : عکس - اجتماعی
چهارشنبه هفتم 11 1388

 "مظهر آهنگری"

دسته ها : عکس - اجتماعی
پنج شنبه اول 11 1388

"علیرضا رستگار"

دسته ها : عکس - اجتماعی
سه شنبه بیست و نهم 10 1388

چین و چروک زمانه

قوچان-شهریور 1388

ساعت گیج زمان در شب عمر می زند پی در پی زنگ زهر این فکر که این دم گذر است می شود نقش به دیوار رگ هستی من سهراب سپهری رادکان- مهر 1388

مشاغل سنتی

قوچان- مرداد 1388

بی بی از افرادیه که سالهاست کارهای یک امام زاده رو بر عهده داره و با لب خندون شکایت داره از وضعیتش.
تصاویر "پیمان تورینی"
دسته ها : عکس - اجتماعی
چهارشنبه شانزدهم 10 1388
مردم سراسر دنیا دیشب آغاز سال نو میلادی را جشن گرفتند / عکس

مردم سراسر دنیا دیشب آغاز سال نو میلادی را جشن گرفتند / عکس

 مردم کشورهای سراسر دنیا دیشب اغاز سال نو میلادی را جشن گرفتند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ده ها هزار نفر در شهرهای بزرگ قاره های اسیا، اروپا و استرالیا گردهم امدند تا اغاز سال نو میلادی را جشن بگیرند. شهر اوکلندِ نیوزیلند یکی از اولین نقاطی بود که به استقبال سال نو میلادی رفت و صدها نفر برای لذت بردن از مراسم اتش بازی در این شهر تجمع کردند. در شهر سیدنی استرالیا نیز با اغاز سال نو میلادی، مراسم اتش بازی بی نظیری برگزار شد و اسمان این شهر با نورهای مختلف روشن شد.

همچنین، هزاران نفر برای جشن گرفتن اغاز سال 2010 در معبد زُیوجی Zojoji شهر توکیو، پایتخت ژاپن تجمع کردند. با پایان یافتن شمارش معکوس برای سال نو، مردم فریاد خوشحالی سر دادند و بالن هایی را در هوا رها کردند. مردم ژاپن همچنین به نوبت، ناقوس معبد را به صدا در اوردند. بودیست ها باور دارند که انسان ها با صد و هشت تمایل دنیوی متولد می شوند که این تمایلات با صد و هشت بار نواختن زنگ معبد زدوده می شود.

در چین نیز، هزاران نفر از مردم پکن برای استقبال از سال نو میلادی در نزدیکی یک مرکز خرید در جنوب شهر تجمع کردند. این برای اولین بار در پنج سال گذشته است که پکن مراسم سال نو را بدین شیوه سازماندهی کرده است. نزدیک به بیست هزار نفر از مردم تحت تدابیر شدید امنیتی در این مراسم حضور یافتند.

مردم مانیل، پایتخت فیلپین نیز برای استقبال از سال 2010 میلادی، جشن های خیابانی برگزار کردند و به امید طرد ارواح شیطانی و جذب رونق برای کشور خود مراسم اتش بازی برگزار کردند.

جشن آغاز سال نو، سیدنی / استرالیا

جشن آغاز سال نو، لندن / انگلستان

منبع  خبر ان لاین
دسته ها : خبر - عکس - اجتماعی
جمعه یازدهم 10 1388

 "رضـا وهمـی"

دسته ها : عکس - اجتماعی
يکشنبه بیست و نهم 9 1388
تجاوز های کوچک مردان صاحب جاه

گرگ در پوستین شبان

 گلزاری، محمود  - رنج آور است نمایاندن گوشه‌ای از کژکاری‌های رو به افزایش مردان به ظاهر توانمندی است که موقعیت اجتماعی خود را، ناجوانمردانه، به کار می‌گیرند تا زنان پاکدامنی را که در دایره قدرت آنها هستند، وادار به رابطه‌ای غیراخلاقی کنند.

 این سوءاستفاده از قدرت، «مزاحمت جنسی» یا به تعبیر «اوفیر» تجاوز کوچک نام دارد. بدین معنی که مرد صاحب جاه، طرف مقابل خود را ضمنی یا مستقیم مجبور می‌کند تا به خواهش‌های نفسانی او تن دردهد وگرنه استخدام، ادامه کار و یا ارتقایش دچار توقف و مشکل می‌شود!
غم‌انگیز، انسانی که به قول خواجه اهل راز، هر بامداد و شام او را از عرش الهی ندا می‌دهند و ذکر خویش در عالم قدس، حاصل تسبیح فرشتگان است و می‌تواند به دلیل کرامت ذاتی خود دردانه هستی و جانشین خداوند در ناسوت و ملکوت شود، این‌گونه در چاه طبیعت فرو افتد، صفای جانش را با خاشاک هوس تیره و آلوده سازد و این عتاب سازنده را به دل نسپارد:
که‌ای بلند نظر شـاهباز ســـدره نشین
نشیمن تو، نه این کُنج محنت آبادست
ترا زکنگره عرش می‌زنند صفیر
ندانمت که در این دامگه چه افتادست
اما رنج‌آورتر این است که در جامعه انسانی و به ویژه در نظام اسلامی، هرزه‌پویان بداندیش دارای موقعیت و مقام ‌شوند و به همکار، مُراجع و دانشجوی خود، به عنوان امانت که همچون طعمه و ابزار بنگرند.
قرآن، که کامل‌ترین نسخه وحیانی و آخرین منشور یزدانی است، برای کارگزاران اجتماع دو شرط اساسی قائل است: «توانایی» و «امانتداری». «اِنَّ خَیْرَ مَنْ اسْتَأْجْرتَ القویُّ أمین؛ بهترین کسی که می‌توانی به او مسئولیت بسپاری امین توانمند است.» (قصص 26)
روشن است که منظور کلام خدا از توانایی، تنها قدرت جسمی نیست، بلکه مراد کارآمدی علمی و تجربی و قوت بر انجام وظیفه است. مدیر توانا کسی است که حوزه مأموریت خود را به خوبی بشناسد، در برنامه‌ریزی بصیر و چیره باشد و بتواند با شکیبایی و مهارت همکارانش را به سوی هدف‌هایی روشن هدایت کند. علاوه بر این شایستگی‌ها که در دانش مدیریت تفصیل آنها را می‌بینیم، قرآن بر ویژگی مهم امین بودن نیز تأکید می‌کند.
امین، انسانی خیرخواه، درستکار و پاکدامن است. نمونه‌ای است از حاملان بار امانت الهی که وجودشان سرشار از فروغ ایمان و گرمای امنیت است و به همین رو به دیگران و بویژه به کسانی که با آنها پیوندی نزدیک دارند، امان و ایمنی می‌دهد. اگر مدیری که وظیفه دارد با برنامه‌ریزی درست و سازنده و سامان‌دهی مناسب، افراد مجموعه خود را در مسیر نوآوری و شکوفایی ارتقا دهد و مؤسسه‌اش را به بالاترین میزان بهره‌وری برساند، سر به اطاعت نفس فروآورد؛
اگر معلمی که باید زلال گوارای حکمت را در کام جان شاگردانش بریزد و آنها را به سوی چکاد آزادگی و پارسایی رهنمون شود، تیر مسموم نگاه خود را به آنها بدوزد و فریبکارانه روزنه‌ای برای تصاحب جسمشان بیابد؛
اگر درمانگری که انتظار می‌رود با کلام و دانش و رفتارش، شفابخش آلام دردمندان آسیب‌دیده شود، از زخم جسمی و روانی مراجعان خود برای رسیدن به خواسته‌های نفسانی بهره گیرد، فروغ معنویت و شادابی از جامعه دور می‌شود و ابر تیره بدبینی و نومیدی بر فضای زندگی مردم سایه می‌افکند.
مدیران، استادان، پزشکان، روان‌شناسان، وکیلان و همه دارندگان مقام و موقعیت را نمی‌توان با تذکرهای اخلاقی و بدون پشتوانه قانونی، از نادرستی و خیانت بازداشت. این عالمان گستاخ، بهتر از ساده‌دلان کم‌دانش کلام رسای پیامبر والایی‌ها را که فرمود: «بدترین دشمنان تو نفس سرکشی است که درون تو جای دارد.» بارها خوانده‌اند و حتی آن را تدریس کرده‌اند! اینان خوب به خاطر دارند که سعدی بزرگ فرموده است:
کند مرد را نفس اماره خوار اگر هوشمندی عزیزش مدار
اما مگر خداوند نفرموده است که دانش بدون عمل نجات‌بخش و راهگشای انسان هوشمند مختار نیست؟ اضله الله علی علم (جاثیه/ 23)
اگر سی سال پس از استقرار جمهوری اسلامی عده‌ای از مسئولان، گزینش دینی و اخلاقی کارکنان دولتی را جدی نمی‌گیرند و روش‌های علمی و دقیق و منصفانه‌ای برای این کار ندارند، اما هیچ‌کس نیست که منکر نظارت دقیق و قانونی عملکرد مدیران و قدرتمندان جامعه باشد.
نخستین مرحله برای نظارت و ارزیابی، وجود قانونی جدی در مورد مزاحمت‌های جنسی است. قانونی که همه مصادیق این انحراف رنج‌آور اخلاقی را مشخص نماید و با رعایت آبرو و حرمت طرفین دعوا، مانع سوءاستفاده مزاحمان، اغواگران و شایعه‌سازان شود.
هرچه هست اگر این مسئله را کوچک بپنداریم و نقاب از چهره گرگانی که در پوستین شبان در کمین دختران و زنان جوان هستند، برنداریم، تولید و بهره‌برداری مادی و اقتصادی کشور رو به کاهش می‌گذارد و مهم‌ترین رکن سرمایه اجتماعی، یعنی اعتماد آرام‌آرام از فضای جامعه رخت برمی‌بندد و چنین مباد!

منبع : خبر آن لاین

دسته ها : مقالات - اجتماعی
دوشنبه بیست و سوم 9 1388
عجایب هفت‌گانه روسیه
طی یک نظر سنجی انتخاب شد؛

عجایب هفت‌گانه روسیه

 سال گذشته تعدادی از شبکه‌های تلویزیونی،‌ روزنامه‌ها و ایستگاه‌های رادیویی روسی طی یک نظرخواهی رسمی از مردم سعی کردند عجایبی را که در کشور خودشان وجود دارد را معرفی کنند.


فردا نوشت:

به گزارش سایت"English Russia" بر اساس این نظر سنجی که از طریق سیستم پیامک یا اینترنت مردم انجام شده‌است عجایب هفت‌گانه روسیه از این قرار است:

1. دریاچه بایکال
این دریاچه در منطقه سیبری شرقی واقع است بایکال هم عمیق‌ترین دریاچه و هم بزرگ‌ترین منبع آب تازه روی زمین شناخته می‌شود. با توجه به عمق 1500 متری این دریاچه پاکیزه بودن آب بسیار چشمگیر است. 

روسیه

2. دره آب گرم
این دره خاص در شبه جزیره کاچاتکا واقع شده و شامل هزاران دهانه آب‌ و بخارگرم است. این مکان به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده‌است. 

دره آب گرم

3. مجسمه یادبود مام میهن روسیه
این مجسمه غول‌آسا در اواخر دهه 50 میلادی به یادبود کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شد. نام این مجسمه به عنوان بلندترین تندیس یادبود در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده‌است. زن نماد روسیه بعد از مجسمه آزادی با اختلاف 85 متر بلندترین بنای یادبود است.

مام میهن / روسیه

4. پترهوف
این مکان در اوایل قرن هفدهم به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شد. این کاخ در کل روسیه پرطرفدار ترین مکان‌ها برای توریست‌ها است.

پترهوف / روسیه

5. کلیسای جامع سنت بازیل
نوی گنبدهای این کلیسا از نوع پیازی شکل است و با چوب ساخته شده‌. رنگ‌آمیزی و طراحی آن در میان تمام کلیساهای سراسر دنیا منحصر به فرد است. شایان ذکر است که این کلیسا بارها در طعمه آتش‌سوزی شده‌است اما به سرعت مورد بازسازی قرار گرفته است.

سنت بازیل / روسیه


6- صخره‌های جمهوری کومی
هیچ‌کس نمی‌داند این صخره‌ها دقیقا چه زمانی به وجودآمدند، تنها چیزی که دانشمندان از آن مطمئن هستند این است که تنها دست طبیعت قادر به ساختن چنین چیزی‌است. سن برآورد شده برای این صخره‌ها 200 میلیون است و بلندترین آنها 42 متر ارتفاع دارد. 

جمهوری کومی / روسیه


7. البراس
این کوه بلندترین نقطه در روسیه است و برخی از مردم معتقدند که بلندترین نقطه در اروپا است. این کوه هر ساله میزبان توریست‌های زیادی است که برای اسکی و اسنوبرد به آنجا می‌روند. ارتفاع آن 5600 متر است.

البراس

منبع : خبر آن لاین
دسته ها : خبر - اجتماعی
شنبه بیست و یکم 9 1388
X